"Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz poetów awangardy lubelskiej"

czech-plast-2020-wyd
sobota, 14 marzec 2020
MDK "Pod Akacją" w Lublinie
Strona WWW
Termin zgłoszeń
2020-02-14

XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

"Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz poetów awangardy lubelskiej"

ORGANIZATORZY:

• Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie,
  • Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza w Lublinie,

CELE KONKURSU:

• pogłębienie wiedzy uczniów na temat twórczości Józefa Czechowicza i poetów awangardy lubelskiej,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej literaturą i plastyką,
  • umożliwienie prezentacji twórczości plastycznej dzieci i młodzieży szerszemu kręgowi odbiorców.

ZASADY UCZESTNICTWA:

• w konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz uczestnicy placówek wychowania pozaszkolnego,
  • wykonanie prac w formacie nie mniejszym niż A3 w dowolnej technice: malarstwo, rysunek, grafika (warsztatowa i komputerowa), malarstwo na szkle, techniki mieszane, tkanina artystyczna, aplikacja, makrama, ilustrującej wybrany wiersz Józefa Czechowicza lub poety awangardy lubelskiej: Franciszki Arnsztajnowej, Konrada Bielskiego, Tadeusza Bocheńskiego, Stanisława Ciesielczuka, Henryka Domińskiego, Wacława Gralewskiego, Stanisława Grędzińskiego, Kazimierza Andrzeja Jaworskiego, Mieczysława Kossowskiego, Józefa Łobodowskiego, Antoniego Madeja, Bronisława Ludwika Michalskiego, Władysława Podstawki, Jana Szczawieja, a także Julii Hartwig i Anny Kamieńskiej, poetek, które we wczesnej fazie swojej twórczości inspirowały się poezją awangardy lubelskiej.
    Zob. m. in.: Ludwik Zalewski, Antologia współczesnych poetów lubelskich, wstęp Józef Czechowicz. Lublin1939.
  • nie będą oceniane prace wyklejane: ziarnami, bibułą, watą, zapałkami, plasteliną itp.
  • ilość nadesłanych prac nieograniczona,
  • prace powinny być czytelnie opisane (na odwrocie): imię i nazwisko oraz wiek autora (klasa), imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego praca została wykonana, tytuł wiersza, który zainspirował autora pracy, nazwa i adres szkoły - WZÓR OPISU DO POBRANIA:   )
  • zestaw prac powinien zawierać listę ich autorów oraz tytuły zilustrowanych wierszy (zbiorowa karta zgłoszenia). Na opakowaniu należy wpisać nazwę konkursu i województwa,
  • termin nadsyłania prac: 14 lutego 2020 r. pod adresem:
    Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją"
    ul. Grodzka 11,
    20-112 Lublin
    z dopiskiem ILUSTRACJE ... (decyduje data stempla pocztowego)
    Szczegółowych informacji udziela pracownia imprez: tel. 81 5322740

• prace oceniane będą w czterech kategoriach wiekowych:
    - klasy I – III szkoły podstawowej,
    - klasy IV – VI szkoły podstawowej,
    - kl. VII i VIII szkoły podstawowej,
    - szkoły ponadpodstawowe
  • Werdykt komisji jest ostateczny i niepodważalny.
  • prace zwinięte w rulon oraz zbiorowego autorstwa nie będą brane pod uwagę,
  • prace nie podlegają zwrotowi i pozostają do dyspozycji organizatorów.
  • nieodebrane nagrody i wyróżnienia mogą być przesłane laureatom na koszt ich szkoły lub placówki po wcześniejszym wyrażeniu zgody.

Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o szczegółach podsumowania ogólnopolskiego do 6 marca 2020 r.

Uroczysty finał konkursu połączony z otwarciem wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac odbędzie się 14 marca 2020 r. w MDK "Pod Akacją" w Lublinie. Trzy z nagrodzonych prac plastycznych przeznaczone będą na nagrody PAPIEROWEJ KORONY, ZŁOTEJ STROFY i CZŁOWIECZEJ NUTY dla laureatów XX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Pobierz regulamin (pdf)

Wspierane przez iCagenda