Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "GRAFIKA"

grafika-wydarzenie-3
piątek, 22 listopad 2019 - sobota, 23 listopad 2019
MDK "Pod Akacją" - Grodzka 11, 20-400 Lublin
Strona WWW
Termin zgłoszeń
2019-10-21

XVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Grafika 2019"

ORGANIZATOR:

• Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

WSPÓŁORGANIZATOR:

• Instytut Sztuk Pięknych Wydział Artystyczny UMCS

CELE KONKURSU:

• inspirowanie do własnej pracy twórczej,
  • doskonalenie umiejętności warsztatowych,
  • wychowanie dzieci i młodzieży przez sztukę i dla sztuki,
  • prezentacja dorobku dzieci i młodzieży w dziedzinie grafiki.

ZASADY UCZESTNICTWA:

• uczestnicy – uczniowie szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowo-wychowawczych (z wyjątkiem szkół plastycznych),
  • temat i format dowolny,
  • technika: monotypia, sucha igła, litografia, linoryt, papieroryt, gipsoryt, drzeworyt, staloryt, miedzioryt, akwaforta, akwatinta, mezzotinta,
  • ilość prac nieograniczona,
  • każda praca powinna być czytelnie podpisana na odwrocie: imię i nazwisko oraz wiek autora (klasa), imię i nazwisko nauczyciela, pod którego kierunkiem praca została wykonana, nazwa i adres (telefon, fax, e-mail) szkoły.

TERMIN

Prace należy przesłać do 21 października 2019r. do 28 października 2019r. pod adresem: Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”, Grodzka 11, 20-112 Lublin:

• do zestawu prac należy dołączyć listę autorów z podziałem na grupy wiekowe i techniki,
  • na opakowaniu wpisać nazwę konkursu i województwa

OCENA PRAC:

Prace będą oceniane w następujących grupach wiekowych:

• klasy I-III szkoły podstawowej,
  • klasy IV-VI szkoły podstawowej,
  • klasy VII-VIII szkoły podstawowej,
  • szkoły ponadpodstawowe.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW:

Wyniki konkursu będą opublikowane na stronie internetowej MDK „Pod Akacją” na początku listopada 2019r.

NAGRODY:

Laureaci etapu ogólnopolskiego zostaną zaproszeni na uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej 22 listopada 2019 r. oraz do udziału w imprezach towarzyszących podsumowaniu XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "GRAFIKA 2019" - m.in. w warsztatach, które odbywać się będą 23 listopada 2019r.

Koszty podróży i pobytu w Lublinie pokrywają  jednostki delegujące. Organizatorzy zarezerwują noclegi dla laureatów i nauczycieli, którzy potwierdzą swój udział w finale konkursu.

UWAGI KOŃCOWE:

• nie dopuszcza się prac zbiorowych,
  • koszty przesłania i doręczenia pokrywa nadawca,
  • prace nie podlegają zwrotowi i pozostają do dyspozycji organizatorów,
  • organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo publikowania i reprodukowania prac bez wypłacania honorariów autorskich,
  • nie będą oceniane prace nagradzane i wyróżniane w innych konkursach
  • werdykt komisji jest ostateczny i niepodważalny.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

1. Zgłoszenie do udziału w konkursie oznacza zgodę na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych podanych w formularzach i kartach zgłoszenia w celach niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia organizowanego wydarzenia (zgodnie z RODO). Opiekunom prawnym uczestników i osobom, których dane dotyczą przysługuje prawo do ich wglądu i poprawienia oraz żądania zaprzestania ich przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz ich brak uniemożliwia wzięcie udziału w konkursie.
  2. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania danych: imienia i nazwiska, wieku, miejscowości, nazwy instytucji delegującej w zakresie publicznej promocji i sprawozdawczości konkursu.
  3. Administratorem danych jest Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie,
    20-112 Lublin, ul. Grodzka 11.
  4. Organizator zastrzega sobie prawo do fotograficznej i audiowizualnej rejestracji wydarzenia oraz jego prezentacji w materiałach promocyjnych i sprawozdawczych związanych z organizowanym konkursem.
  5. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zgodę na wykorzystanie zdjęć i materiałów multimedialnych zawierających wizerunek osób biorących udział w konkursie.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Pobierz regulamin

Pobierz wzór opisu pracy