b_0_200_16777215_00_images_2017-2018_171220-mbn_171220-mbn-plakat-900.jpg

20 grudnia 2017r. w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie XXVI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego "Moje Boże Narodzenie" pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk, którą reprezentował p. Wicekurator Ryszard Golec.

Impreza rozpoczęła się występem Dziecięcego Zespołu Wokalno-instrumentalnego MDK "Pod Akacją" pod kierunkiem Katarzyny Mądrej i Izabeli Urban; dzieci wykonały dwa utwory: "Pastorałka Pasterska" i "Przy onej dolinie".

Po powitaniu gości przez p. Dyrektor Agnieszkę Walkiewicz-Pułę fragment Ewangelii odczytał Marcin Lisowski, aktor Teatru Panopticum. Wszyscy zebrani podzielili się Opłatkiem, po czym życzenia i słowo wstępne wygłosił ks. dr hab. Piotr Goliszek.

Na uroczystości obecna była również p. Przewodnicząca Rady Rodziców MDK "Pod Akacją" Urszula Zams, członkowie Jury konkursowego - p. dr Amadeusz Popek z Pracowni Grafiki Projektowej i Serigrafii Instytutu Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie oraz p. dr hab. Lech Giemza (Katedra Literatury Współczesnej KUL) oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Lublin Sławomir Skowronek, który w imieniu Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka przekazał na ręce p. Dyrektor MDK list z życzeniami.

Więcej zdjęć [Fot. Jakub Nastaj]

Wernisażowi wystawy pokonkursowej towarzyszył świąteczny poczęstunek.

Imprezę przeprowadziły p. Renata Adamczewska i p. Edyta Madej z Pracowni imprez MDK "Pod Akacją".

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej edycji konkursów oraz za przybycie na uroczystość podsumowania.

Życzymy wielu dalszych sukcesów i Wesołych Świąt!

Wyniki Konkursu Plastycznego (pdf)

Wyniki Konkursu Literackiego (pdf)

Organizatorzy i patronaty