Nauczyciel prowadzący:

śr.: 16.30 - 20.00
czw.: 16.45 - 19.30
pt.: 17.30 - 19.45

arabeska logoZespół taneczny ARABESKA działa od 1997 roku w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie przy ul. Grodzkiej 11 pod kierunkiem p. Agnieszki Kępki. Od 20 lat skupia w swoich grupach dzieci i młodzież, której pasją jest artystyczna forma tańca.

Pracujemy głównie w oparciu o technikę tańca współczesnego, modern i jazz. Nasze choreografie przybierają formę etiudy, inscenizacji lub widowiska tanecznego. Obecnie w pięciu grupach zróżnicowanych wiekowo i pod względem zaawansowania, pracuje ponad 80 dzieci i młodzieży.

Nasze grupy to:

• ARABESKA MINI-MINI
  • ARABESKA MINI
  • ARABESKA MŁODSZA
  • ARABESKA STARSZA
  • ARABESKA MŁODZIEŻOWA

Zajęcia dla poszczególnych grup odbywają się dwa razy w tygodniu.

Arabeska - 41 zdjęć:

ARABESKA jest wielokrotnym laureatem wojewódzkich i ogólnopolskich konkursów tanecznych. Do ostatnich osiągnięć zespołu należą:

• Grand Prix, dwa Tytuły Laureata i Wyróżnienie Specjalne - w Wojewódzkich Spotkaniach Tanecznych „Marce Dance” w Krasnymstawie – 19 III 2016r.
  • II Miejsce, Wyróżnienie, Nagroda Specjalna i Nagroda Młodzieżowego Jury – w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Taneczne Inspiracje” w Biłgoraju – 17 IV 2016r.
  • I Nagroda i dwa Wyróżnienia dla zespołów, dwa Wyróżnienia dla solistek – w Wojewódzkim Festiwalu Współczesnych Form Tanecznych w Puławach – 7 V 2016r.
  • II Miejsce od Młodzieżowego Jury w Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych „SPONTAN” w Warszawie – 6 VI 2016r.
  • I, II i III Miejsce ( Złota, Srebrna i Brązowa Miotła Baby-Jagi ) w Ogólnopolskim Tanecznym Sabacie Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych o Złotą Miotłę Baby-Jagi w Kielcach – 11 VI 2016r.
  • trzy I Miejsca, jedno III Miejsce dla zespołów, jedno I Miejsce, dwa II miejsca, jedno III Miejsce i Wyróżnienie dla solistek w Nałęczowskim Festiwalu Tańca „Euro-Dance” – 19 VI 2016r.

Arabeska - Kielce 2015 - 36 zdjęć:

Arabeska - Kielce 2016 - 28 zdjęć:

Arabeska - Nałeczów 2016 - 37 zdjęć:

Poza działalnością koncertową organizujemy również spotkania integracyjne oraz warsztaty taneczne.

Arabeska - solistki - 65 zdjęć:

Jeżeli Twoją pasją jest TANIEC, dołącz do ARABESKI! ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA!

Arabeska - Spontan - Warszawa 2016 - 29 zdjęć:

Więcej archiwalnych zdjęć:

"Arabeska Mini" - układ "Morskie opowieści" (zdjęcia)

"Arabeska" - grupa młodsza i starsza - układ "Serce lasu" (zdjęcia)

"Arabeska" - grupa starsza - układ "To był tylko sen" (zdjęcia)

"Arabeska" - solistki (zdjęcia)

"Arabeska" - Światowy Dzień Serca 2013 (zdjęcia)

"Arabeska" podczas finału WOŚP 2014 (zdjęcia)

Występy "Arabeski" na YouTube MDK

"Arabeska" na Facebooku