Prezentacje Teatrów Młodzieżowych 2015

Komisja w składzie: Michał Zgiet - aktor Kompani "Teatr", Janusz Bator - muzyk, kompozytor i Renata Adamczewska - sekretarz, MDK "Pod Akacją" w Lublinie po obejrzeniu w dniach 14 i 15 kwietnia 2015r. 13 spektakli teatralnych w wykonaniu gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty: Teatr Satyry ZIELONA MRÓWA z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie za adaptację tekstu, walory estetyczne scenografii, za żywiołowy, młodzieńczy, pełen zapału warsztat aktorski i reżyserię oraz dobór instrumentarium i trafną ilustrację muzyczną w spektaklu "Podglądanie rodaków, czyli na Zapupiu Dalekim". Scenariusz na podstawie tekstów L. J. Kerna - zespół, reżyseria Robert Kaczorowski, muzyka Łukasz Osiecki, elementy scenografii Marek Zdolski, opiekun: Katarzyna Andruszczyszyn.

Nagroda: Teatr PANOPTICUM z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie za teatralność, warsztat aktorski i wybór tekstów oraz za autorską muzykę w spektaklu "Satanella". Scenariusz i reżyseria na podstawie tekstów J. Tuwima, W. Gombrowicza i autorów współczesnych - Mieczysław Wojtas, muzyka Piotr Tesarowicz.

Ponadto komisja przyznała 4 wyróżnienia:
I - Teatr Tańca PERFEKT z Dzielnicowego Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Czechów" w Lublinie za czytelne przekazanie treści poprzez ruch i taniec w przedstawieniu "Najsłabsze ogniwo". Scenariusz, reżyseria i choreografia Renata Pyszniak, opracowanie muzyczne Mariusz Deleś,
II - Grupa Teatralna ANATOMIA z II Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie za trafną interpretację poezji St. Grochowiaka w spektaklu "Ręce królowej posmarowane smalcem". Układ choreograficzny Miłosz Buda, muzyka Patrycja Popiołek, reżyseria Grażyna Jaroszyńska,
III - Teatr KROPKA PO PROSTU z IX Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie za autorski scenariusz i tematykę przedstawienia "Pożegnanie z Mikołajem". Scenariusz i reżyseria Katarzyna Kasprzycka,
IV - Grupa Teatralna SPONTAN z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju za scenariusz i sprawną grę aktorską w spektaklu "Babel". Scenariusz i reżyseria Joanna Łukaszczyk.

Serdecznie gratulujemy, zapraszamy do udziału w kolejnej edycji "Prezentacji"!

Protokół Jury

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu