b_0_165_16777215_00_images_galeria_19-20_200529-czechowicz_czech-plast-20-pl-wystawa.jpg

Zapraszamy do naszych galerii przy Grodzkiej 11 oraz do internetowej galerii na wystawę pokonkursową prac nadesłanych na XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz poetów awangardy lubelskiej".

W XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz poetów awangardy lubelskiej” wzięło udział 518 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz placówek wychowania pozaszkolnego z 11 województw naszego kraju. Nadesłane prace oceniała komisja w składzie: dr hab. Agnieszka Zawadzka z Katedry Grafiki Warsztatowej w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, Małgorzata Basińska - doradca metodyczny ds. plastyki Urzędu Miasta Lublin, dr Anna Mazurek - kustosz Muzeum Literackiego im. Józefa Czechowicza, Renata Adamczewska - sekretarz, MDK "Pod Akacją" w Lublinie.

Jury przyznało 16 równorzędnych nagród, 18 równorzędnych wyróżnień oraz 46 kwalifikacji do wystawy pokonkursowej (więcej w zakładce "Galeria" )

Zapraszamy do naszych galerii - "Pod Akacją" i "Na Poddaszu" przy Grodzkiej 11 w Lublinie, gdzie prezentujemy prace tegorocznych laureatów.

Dla wszystkich tych, którzy niestety nie będą mogli przybyć do nas osobiście - wystawa w formie filmu.

Wszystkie prace plastyczne - nagrodzone, wyróżnione oraz zakwalifikowane do udziału w wystawie - również w zakładce "Galeria".

Wyniki konkursu (pdf)

Patronat honorowy: