Co wiesz o Świętym Janie Pawle II? Wiesz, kiedy się urodził? Jakie lubił ciastka? W co bawił się w dzieciństwie?
Sprawdź swoją wiedzę biorąc udział w krótkim quizie na temat Papieża Polaka! Zapraszamy do zabawy.

Sejm i Senat RP ogłosiły rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Starsi doskonale pamiętają, jednak dla dzieci i obecnych nastolatków papież Polak jest postacią z przeszłości. Rok 2020 daje wspaniałą okazję do tego, by pokazać "na nowo" Jego osobę, opowiedzieć o działalności, dokonaniach, przybliżyć i wytłumaczyć przesłanie Jego życia i pontyfikatu, całą bogatą spuściznę.

Pośród wielu inicjatyw, które są podejmowane w celu upamiętnienia okrągłej rocznicy urodzin papieża, Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" również zaprasza do udziału w wydarzeniach z tym związanych. Proponujemy udział w Konkursie Literackim "Spotkałem(-am) Jana Pawła II w swoim życiu...", w Internetowej Wystawie Fotografii "Moje spotkanie z Janem Pawłem II" oraz w Quizie przygotowanym przez Pracownię imprez MDK. Wkrótce także kolejne propozycje.

Quiz podzieliliśmy umownie na cztery kategorie - dla Dzieci, dla trochę starszych, czyli Młodzieży, dla Dorosłych i dla najstarszych - Seniorów. Różnią się nieznacznie poziomem trudności, ale zachęcamy do spróbowania swoich sił w każdej kategorii!

Powodzenia!

Quiz dla Dzieci