11 grudnia 2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie miało miejsce bardzo świąteczne spotkanie - uroczyste podsumowanie XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego "Moje Boże Narodzenie" pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Więcej zdjęć Fot. Jakub Nastaj

W klimat Świąt Bożego Narodzenie wprowadził nas Zespół wokalno-instrumentalny MDK "Pod Akacją" pod kierunkiem Katarzyny Mądrej i Izabeli Urban, który wykonał kolędę i pastorałkę. Następnie fragment Pisma Świętego odczytał Sebastian Jóźwik, aktor Teatru PANOPTICUM pod kierunkiem Mieczysława Wojtasa.

Komentarz do Ewangelii i słowo wstępne wygłosił ks. dr Krzysztof Gałan, Dyrektor Wydziału ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Wszystkich przybyłych gości powitała p. Dyrektor MDK "Pod Akacją" - Agnieszka Walkiewicz-Puła.

Ks. dr Ryszard Podpora, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie pobłogosławił Opłatek, którym podzielili się wszyscy zebrani.

Spotkanie uświetnili swą obecnością również p. Barbara Warda, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Lublin ds. współpracy z dyrektorami szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez miasto Lublin oraz p. Marek Wątorski, Prezes Zarządu Fundacji "Ruchu Solidarności Rodzin".

Potem przyszła kolej na Laureatów i Nauczycieli, którym wręczono dyplomy, podziękowania i nagrody. Na zakończenie prowadząca imprezę Renata Adamczewska z Pracowni imprez MDK "Pod Akacją" zaprosiła wszystkich przybyłych gości na otwarcie pokonkursowej wystawy prac plastycznych nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych do ekspozycji - w Galerii "Pod Akacją" i na korytarzach MDK. Wernisażowi towarzyszył poczęstunek, o który zadbała Rada Rodziców MDK.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach naszego świątecznego konkursu.

Wyniki konkursu plastycznego i literackiego (pdf)

Patronat honorowy

Patronat honorowy: Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk