Wykorzystano pracę nagrodzoną: LIDIA RUTKOWSKA 11 lat, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, naucz. Joanna Topolska-Uliasz (papieroryt)

22 listopada 2019r. odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "GRAFIKA 2019" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk.

Więcej zdjęć [Fot. Jakub Nastaj]

Imprezę rozpoczął Zespół gitarowy "Milonga" pod kierunkiem p. Piotra Tesarowicza; młodzi gitarzyści wykonali trzy utwory.

Słowo wstępne wygłosiła p. dr hab. Agnieszka Zawadzka z Katedry Grafiki Warsztatowej Instytutu Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Podkreślała bardzo wysoki poziom prac plastycznych nadesłanych na tegoroczny konkurs.

Po uroczystym podsumowaniu konkursu, wręczeniu nagród i dyplomów odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej "GRAFIKA 2019" w Galerii "Na Poddaszu" MDK. Na zakończenie nie zabrakło wieczornego zwiedzania Lublina pod okiem przewodnika PTTK p. Anny Żak.

W sobotę, 23 listopada Laureaci mogli uczestniczyć w warsztatach w pracowni Grafiki Warsztatowej Instytutu Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie - "Mała formę graficzną, tłoczenie i druk irysowy" prezentowała p. dr hab. Agnieszka Zawadzka.

Więcej zdjęć [Fot. Edyta Madej]

Wyniki (pdf)

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie i jego uroczystym podsumowaniu. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach!

[Relacja filmowa - wkrótce]

PATRONAT HONOROWY: