b_0_165_16777215_00_images_2019-2020_191026-memorial-z-ksieskiego_191026-memorial-foto-800.jpg

Fundacja "Zmieniamy Życie" wraz z Młodzieżowym Domem Kultury "Pod Akacją" w Lublinie zorganizowali 26 października 2019r. II Międzynarodowy Memoriał Zbigniewa Księskiego.

Mistrz międzynarodowy w szachach, Zbigniew Księski był nauczycielem Centrum Edukacji Szachowej w MDK "Pod Akacją".

Do turnieju zgłosiły się 24 osoby, wśród nich wychowankowie Mistrza. Turniej wygrał Ignat Bogdanov zdobywając 8,5 pkt z 9 partii, drugie miejsce zajął Michał Praszak, a trzeci był Paweł Dziubiński, prezes fundacji "Zmieniamy Życie"- obydwaj panowie uzyskali po 7,5 pkt. W klasyfikacji do lat 18 najlepszy był Jakub Radzik, wyprzedził Davida Borsukiewicza i Tomka Wilczewskiego. W klasyfikacji do lat 10 najlepszy był najmłodszy zawodnik, Grzesio Kłopotowski. Szczegółowe wyniki znajdują się w tabeli turniejowej poniżej.

Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami ufundowanymi przez Pawła Dziubińskiego, prezesa fundacji "Zmieniamy Życie". Najstarszym uczestnikiem był m. Tadeusz Lipski - najstarszy i najmłodszy zawodnik zostali uhonorowani pucharami. Wszyscy otrzymali dyplomy pamiątkowe, które wręczyli: Pani Dyrektor MDK „Pod Akacją”, Agnieszka Walkiewicz - Puła oraz Pan Paweł Dziubiński. Zawody sędziował kol. Andrzej Sykuła, a pomagały Magdalena Mąka - Polkowska i Zofia Ciechocińska - Miećko. Była miła, sportowa atmosfera.

Następny turniej poświęcony pamięci Zbyszka Księskiego planowany jest na 23 maja 2020 r. - zapraszamy do udziału!

Tabela wyników

Organizator: Fundacja "Zmieniamy Życie"

fundacja zmieniamy zycie logo 150

Partner przedsięwzięcia: Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie