b_0_165_16777215_00_images_2019-2020_191026-memorial-z-ksieskiego_191026-memorial-foto-800.jpg

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej edycji Międzynarodowego Memoriału Zbigniewa Księskiego organizowanego przez Fundację "Zmieniamy Życie" we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury "Pod Akacją"!

Zbigniew Księski (1954 - 2018), mistrz międzynarodowy w sporcie szachowym, po raz pierwszy został wicemistrzem Polski juniorów do lat 20 w roku 1974 w Grudziądzu. W swojej długiej karierze szachowej grał w wielu turniejach na terenie Polski i w całej Europie, był wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski oraz zwyciężał turnieje zagraniczne. Grał między innymi w Niemczech, Czechach, Rumunii czy na Węgrzech. Poza czynną grą w szachy był również szkoleniowcem w tej dziedzinie, napisał książkę o obronie sycylijskiej wydaną w Niemczech i przyczynił się do popularyzacji tej dyscypliny sportu. Wychował również wiele pokoleń szachistów, których zaraził miłością do szachów. W 2009 roku rozpoczął pracę w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie. Jako trener kl. II przekazywał tajniki sztuki szachowej dzieciom i młodzieży, był współtwórcą widowiska "Żywe Szachy", a w ostatnich latach swojego życia reprezentował barwy lubelskiego klubu szachowego "DRAKON".

[I Międzynarodowy Memoriał Zbigniewa Księskiego, MDK "Pod Akacją" 2018r. Fot.: Fundacja "Zmieniamy Życie"]

Do udziału w Memoriale zapraszamy:

• zawodowych szachistów,
  • pasjonatów i hobbystów,
  • wszystkich tych, którzy chcieliby zapoznać się z tym wyjątkowym sportem.

Impreza jest dedykowana zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom.

System rozgrywek:

• turniej otwarty (OPEN),
  • tempo gry 10 min. + 5 sek. po (każdym posunięciu) na partię (szachy szybkie),
  • turniej rozgrywany jest zgodnie z przepisami FIDE dla szachów szybkich,
  • system szwajcarski – 9 rund,
  • kojarzenia komputerowe programem Chessarbiter.

Termin i miejsce: 26 października 2019 r. (sobota), MDK "Pod Akacją" ul. Bolesława Chrobrego 18, 20-611 Lublin(LSM, os. Piastowskie).

Rozpoczęcie turnieju: godzina 10:00 (dodatkowe zapisy od 9.15 do 9.50), zakończenie: godzina 17:00.

Zapisy: poprzez portal Evenea.pl lub na miejscu podczas rejestracji.

Limit miejsc: do 80 osób – decyduje kolejność zgłoszeń.

Wpisowe: dla osób rejestrujących się poprzez w/w stronę do czwartku 24 października do godziny 20:00:

• juniorzy do lat 10 - 10 zł,
  • juniorzy do lat 14, seniorzy powyżej 65 lat, osoby niepełnosprawne - 20 zł,
  • pozostali - 30 zł,
  • arcymistrzowie i mistrzowie międzynarodowi zwolnieni z wpisowego.

Sędzia główny zawodów: Andrzej Sykuła
Asystentki sędziego: Magdalena Mąka-Polkowska, Zofia Ciechocińska-Miećko

Każdy z uczestników Memoriału otrzyma dyplom pamiątkowy. Dla najlepszych zawodników przewidziane nagrody od sponsorów!

Szczegółowy regulamin

Organizator: Fundacja "Zmieniamy Życie"

fundacja zmieniamy zycie logo 150

Partner przedsięwzięcia: Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie