b_0_165_16777215_00_images_2019-2020_190901-galeria-na-srodmiesciu_190901-galeria-na-srodmiesciu-2.jpg

Fundacja "Ruchu Solidarności Rodzin" we współpracy z Młodzieżowym Dome Kultury "Pod Akacją", przy wsparciu finansowym Miasta Lublin, zrealizowała w 2019 roku drugi projekt "Galerii Dziecięcej na Śródmieściu".

Celem naszych wspólnych działań jest docenienie i wyróżnienie zdolności twórczych dzieci i młodzieży.

Projekt zakładał wybór 56 prac plastycznych i ich ekspozycję w przestrzeni publicznej Lublina - na ogrodzeniu placu zabaw, mieszczącym się na terenie pl. Lecha Kaczyńskiego. Prace były digitalizowane i drukowane na cienkich płytach PCV w rozmiarze 50 x 70 cm.

W okresie od 1 czerwca do 30 września 2019 r. zostały zorganizowane 4 ekspozycje:

• Ekspozycja 1: "Lublin - moje miasto" - wystawa prac plastycznych (czerwiec)
  • Ekspozycja 2: "Rodzina" - wystawa prac plastycznych ( lipiec)
  • Ekspozycja 3: "Festiwale lubelskie" - wystawa fotografii (sierpień)
  • Ekspozycja 4: "450 lat Unii Lubelskiej" - wystawa prac plastycznych (wrzesień)

Otwórz folder w nowym oknie

Folder jako plik pdf

W projekcie wzięły udział pracownie plastyczne oraz fotograficzne MDK "Pod Akacją": Pracownia malarstwa i rysunku Iwonny Jedlińskiej, Pracownia malarstwa Ewy Dziekońskiej-Sarlińskiej, Pracownia makramy Marii Świstek-Dudy, Pracownia malarstwa, rysunku i witrażu Agaty Fijewskiej-Pajdowskiej, Pracownia malarstwa i grafiki Magdaleny Ciężak, Pracownia plastyczna z elementami historii sztuki Kamili Śpiewli-Kasperek, Pracownia artystycznych technik cyfrowych Mariusza Stryjeckiego, Pracownia grafiki i rysunku Katarzyny Niedźwiadek, Pracownie plastyczne Natalii Prokopiak-Latosińskiej (Pracownia tkaniny artystycznej i Pracownia plastyczna z elementami batiku) oraz pracownie fotograficzne prowadzone przez Annę Borowską oraz Annę Asyngier-Kozieł.