b_0_165_16777215_00_images_2018-2019_190603-muzyka-natury_190603-muzyka-natury-pl800.jpg

Zapraszamy do oglądania wystawy prac graficznych i malarskich wykonanych przez seniorki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świdniku, które są uczestniczkami warsztatów plastycznych prowadzonych przez p. Agatę Fijewską-Pajdowską, nauczycielkę z Pracowni malarstwa, rysunku i witrażu w MDK "Pod Akacją".

Muzyka towarzyszy nam od zawsze, bo to jeden z przejawów ludzkiej kultury.

To jedna z dziedzin sztuk pięknych, która poprzez dźwięki wpływa na psychikę człowieka.

W naturze muzyka jest wszechobecna - to śpiew ptaków,szum oceanów i rzek.To szelest liści, odgłosy burzy i deszczu uderzającego o szyby okien, to odgłosy letniego poranka i tańczące na wietrze płatki śniegu.To gwar ludzkich głosów i dźwięki wielkiego miasta. Ale też cisza, która bywa najpiękniejszą muzyką; cisza, w której pająk przędzie swoją sieć...

Autorki prac:

• Bronisława Budzyńska