Występy zespołów tanecznych podczas Ogólnopolskich Spotkań z Tańcem BALANS będzie oglądać i oceniać profesjonalne Jury. Przestawiamy jego skład.

Anna ŻakAnna Żak

Tancerka, pedagog, choreograf i organizator wydarzeń Lubelskiego Teatru Tańca / Centrum Kultury w Lublinie. W ramach struktur Teatru realizuje program artystyczny oraz organizacyjnie współtworzy wydarzenia artystyczne i edukacyjne, między innymi Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. Od ponad dwudziestu lat bierze udział w projektach i festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce i zagranicą m.in. w USA, Finlandii, Francji, Niemczech, Armenii, na Węgrzech, Litwie, Ukrainie, Białorusi i innych). Od ponad 10 lat kreuje także własne spektakle i projekty sceniczne oraz w przestrzeni miasta przede wszystkim dla Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.

Laureatka wielu nagród m.in Bene Meritus Terrae Lublinensi - Dobrze zasłużonych dla Lubelszczyzny - Miasto w dialogu, nagrodzona Medalem Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania, kilkakrotnie medalem Prezydenta Miasta Lublin oraz wyróżniona Indywidualną Nagrodą Prezydenta Miasta Lublin za całokształt pracy w dziedzinie kultury.

Grzegorz PańtakGrzegorz Pańtak

Tancerz, pedagog tańca, choreograf. Wspólnie z Elżbietą Pańtak współtworzył i prowadzi instytucjonalny zespół - Kielecki Teatr Tańca. Specjalizuje się jako pedagog w stylach tańca jazzowego. Jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Chopina w Warszawie.

Jako choreograf zrealizował spektakle teatralne i telewizyjne. Współtworzył choreografię i był solistą w spektaklu taneczno-muzycznym Siedem Bram Jerozolimy (muz. K. Penderecki, Opera Narodowa 2008). Powstały na jego podstawie film TVP otrzymał nominację do International Emmy® Award w USA (2009). W 2013 wyprodukował w KTT polską prapremierę Święta wiosny, muz. I.Strawiński, chor. A. Preljocaj - emisja TVP 2. Wyprodukował także widowiska taneczne z prawykonaniami na orkiestrę symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej z muzyką P. Łukowca i K. Dębskiego.
Z okazji roku Chopinowskiego organizował, współtworzył choreografię do programu TVP 2 Chopin4 z opracowaniem muzycznym muzyki F.Chopina w stylu jazzowym Włodka Pawlika (2010). Współpracuje z Narodową Operą Izraelską, dla której choreograficznie zrealizował Traviatę, Carminę Buranę (reż. M. Znanieckiego, 2014, 2015). Dla Opery Wrocławskiej realizował wspólnie z Elżbietą Pańtak choreografię do opery Turandot (2008), Traviata w Operze na Zamku w Szczecinie (2016) w Operze Śląskiej (2018), Romeo i Julia dla Opery Śląskiej (2017) spektakle w reżyserii M. Znanieckiego.

Realizował jako choreograf Galę sylwestrową dla Opery Bałtyckiej w Gdańsku, reżyseria S. Gonciarz (2017).
Tańczył we wszystkich produkcjach KTT oraz gościnnie: Opera Wrocławska: opera Raj Utracony (K. Penderecki, 2008), Turandot (G.Puccini, 2010); Teatr Maryjski w Petersburgu Król Roger (muz. K.Szymanowski, 2009); Narodowa Opera Izraelska - Traviata, Carmina Burana.

Włodek Kołobycz

Wlodek Kolobycz

Swoje pierwsze kroki w tańcu stawiał jeszcze na Ukrainie, ale na poważnie związał sie z tańcem w wieku 12 lat. Po przeprowadzce do Nysy tańczył w zespole Tanero, potem w Opolskim zespole "Pech". Brał udział w wielu mistrzostwach Polski i Swiata IDO, gdzie często stawał na podium, a w 2012 roku zdobył tytuł mistrza Europy.

W Warszawie mieszka od 2013r., a aktualnie jest związany z zespołem Yuldance. Szkolił się pod okiem wielu znakomitych pedagogów m.in. w Broadway Dance Center w Nowym Jorku lub EDGE Performing Arts Center w Los Angeles. Brał udział w projekcie Rock Loves Chopin w Arena Di Verona we Włoszech, tańczył w teatrze cieni w Warszawie oraz Warszawskiej Operze Kameralnej, był tancerzem trasy koncertowej Love 2 Love Edyty Górniak, został również finalistą 8. edycji programu "You Can Dance - Po Prostu Tańcz!" i półfinalistą pierwszej polskiej edycji programu "World Of Dance".

Czytaj również: informacje o Spotkaniach i REGULAMIN

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM "BALANSU"