22 i 23 maja 2019r. w budynku MDK przy ul. B. Chrobrego 18 oglądaliśmy występy dziecięcych grup teatralnych ze szkół i placówek oświatowych województwa lubelskiego.

Więcej zdjęć [Fot. Edyta Madej]

30 zaprezentowanych spektakli oceniało profesjonalne jury w składzie:

• Michał Zgiet - reżyser, aktor teatralny,
  • Włodzimierz Kukawski - muzyk, kompozytor,
  • Renata Adamczewska - sekretarz, MDK "Pod Akacją" w Lublinie.

Jury przyznało:

• I NAGRODĘ Teatrowi Lalek MUCHOMOR Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” za wspaniałą zabawę teatralną z żywą autorską muzyką w spektaklu „Skarpety rakiety”, scenariusz G. Śmiałek, reżyseria i scenografia Grażyna Idzik-Dominiak, muzyka Zbigniew Jonak.
  • II NAGRODĘ Teatrowi KOCIAKI Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach za scenografię, kostiumy i przejrzystość formy w spektaklu „Brzydkie kaczątko” wg scenariusza Z. Wójcik, reżyseria Joanna Zakrzewska, opracowanie muzyczne Michał Miłosz
  • III NAGRODĘ Teatrowi BAJKA Szkoły Podstawowej w Święcicy za innowacyjne połączenie niemego kina z żywym planem teatralnym oraz ciekawe rozwiązania choreograficzne w spektaklu „Zebra w kratkę” scenariusz na podstawie tekstów poetów polskich, reżyseria i opracowanie muzyczne Iwona Baran.

PROTOKÓŁ

Jeden z nagrodzonych spektakli zostanie zaprezentowany podczas KONCERTU LAUREATÓW 52. Wojewódzkiego Turnieju Poezji Dziecięcej, który odbędzie się 8 czerwca 2019r. o godz. 11.00 w MDK "Pod Akacją" przy ul. B. Chrobrego 18.

Nastąpi również wręczenie dyplomów, nagród i wyróżnień oraz upominków dla laureatów.

Gratulujemy i zapraszamy!

Patronat honorowy: Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk