W czwartek, 25 kwietnia 2019r., obchodziliśmy w Lublinie Dzień Solidarności Międzypokoleniowej.

Jego główną ideą jest akcentowanie więzi łączących pokolenia oraz promowanie naszego miasta jako miejsca przyjaznego wszystkim grupom wiekowym. Co roku wydarzenie to skupia zarówno najmłodszych jak i najstarszych mieszkańców naszego miasta, którzy tworzą wspólnie Korowód oraz Most Pokoleniowy.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 w Archikatedrze Lubelskiej mszą świętą w intencji wszystkich pokoleń mieszkańców naszego miasta. Mszy przewodniczył Abp Stanisław Budzik Metropolita Lubelski.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją, po mszy stworzony został Korowód Międzypokoleniowy, który wyruszył z placu Katedralnego na plac Litewski, gdzie znajduje się obelisk upamiętniający zawarcie unii pomiędzy Litwą  a Koroną. 450. rocznicę tego ważnego wydarzenia obchodzimy właśnie w tym roku i pamięć o nim znalazła swoje odzwierciedlenie również w programie Dnia Solidarności Międzypokoleniowej.

W uroczystościach uczestniczyły nasze grupy fotograficzne jako fotoreporterzy. Zdjęcia wykonali: Maja Kotarska, Ania Starek, Paulina Krupka, Natalia Butrym, Oliwia Łatecka oraz Franek Kępka, Kuba Fryc, Adrian Tarnowski i p. Anna Borowska.

 Więcej zdjęć

[info: lublin.eu]

 

rekrutacja20 21 banner 720x250

Jan Paweł II - QUIZ

mt_ignore: Quiz dla Dzieci

mt_ignore: Quiz dla Młodzieży

mt_ignore: Quiz dla Dorosłych

mt_ignore: Quiz dla Seniorów

WYDARZENIA

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

warsztaty banner5

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

rodo banner 720 out

W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies. Mają one na celu świadczenie usług na najwyższym poziomie wszystkim odbiorcom.
Jeżeli nie wyrażasz zgody aby twoja przeglądarka internetowa przechowywała cookies, należy zmienić jej ustawienia.
Korzystanie z portalu www.mdk.lublin.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, iż zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas cookies.