Letnie Warsztaty Artystyczne 2019

b_0_165_16777215_00_images_2018-2019_190407-20-lat-sine-nomine_190407-sine-20-lat-plakat-800.jpg

W niedzielę 7 kwietnia 2019 roku w Kościele Garnizonowym w Lublinie nasz Zespół wokalny SINE NOMINE pod dyrekcją p. Izabeli Urban dał przepiękny koncert pt. "Stabat Mater" z okazji Jubileuszu 20-lecia swojej działalności.

Więcej zdjęć

W programie koncertu znalazły się utwory a cappella oraz "Stabat Mater" G. B. Pergolesiego, który Zespół wykonał z towarzyszeniem Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie, p. Małgorzaty Rodek (sopran) i p. Piotra Olecha (kontratenor). Dyrygowała p. Izabela Urban.

Imprezę poprowadziła była uczestniczka Zespołu -  Dorota Dudek.

Pani Izabela Urban została uhonorowana Złotą Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr z Wieńcem Laurowym, listy gratulacyjne napłynęły między innymi od Prezydenta Miasta Lublin, Marszałka i Wicemarszałka Województwa Lubelskiego, p. Dyrektor Agnieszki Walkiewicz-Puła, p. Elżbiety Krzemińskiej i Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej, Stowarzyszenia "Orkiestra Trybunału Koronnego w Lublinie", od Dyrygenta i chórzystów Akademickiego Chóru UMCS im. J. Czerwińskiej, p. Dyrektora Zamojskiego Domu Kultury.

Po koncercie goście zostali zaproszeni na poczęstunek z jubileuszowym tortem, składaniem życzeń, wręczaniem upominków i ogólną radością :-)

Organizatorami wydarzenia byli: Parafia Cywilno-Wojskowa pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie i Stowarzyszenie Orkiestra Trybunału Koronnego w Lublinie.

Dodatkowe podziękowania od p. Izabeli Urban otrzymali wszyscy, którzy w różny sposób pomagali przy organizacji Jubileuszu - p. Małgorzata Rodek, p. Piotr Olech, p. Agnieszka Walkiewicz-Puła, p. Izabela Oryszczuk, p. Anna Borowska, p. Marzena Nastaj, p. Jakub Nastaj, p. Piotr Kondraciuk i wielu innych.