b_0_165_16777215_00_images_2018-2019_190403-05-prezentacje_190403-05-prezentacje-pl-800.jpg

Już po raz 42 mieliśmy przyjemność organizować Wojewódzkie Prezentacje Teatrów Młodzieżowych pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

W tym roku, w dniach 3 i 4 kwietnia, można było obejrzeć spektakle 11 zespołów teatralnych i dwa monodramy. Profesjonalne jak zawsze Jury przyznało trzy nagrody oraz pięć wyróżnień dla zespołów teatralnych i dwa wyróżnienia indywidualne. Komisja konkursowa, w której zasiadali Michał Zgiet - aktor, reżyser oraz Włodzimierz Kukawski - muzyk i kompozytor z satysfakcją podkreślała wysoki poziom artystyczny zaprezentowanych przedstawień.

Po zakończonych prezentacjach uczestnicy wzięli udział w warsztatach "Ścieżki wyobraźni teatralnej - etiudy i scenki dramatyczne" prowadzonych przez p. Mieczysława Wojtasa - pedagoga, reżysera, szefa Teatru PANOPTICUM z MDK "Pod Akacją" w Lublinie.

Więcej zdjęć  [fot. Edyta Madej]

5 kwietnia 2019r. konkurs miał swój uroczysty finał. Impreza rozpoczęła się od prezentacji nagrodzonego spektaklu - dla zebranych licznie gości wystąpił zdobywca I miejsca - Kamil Żebrowski z teatru TRUPA Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie. Kamil zebrał laury za stworzenie dojrzałej kreacji aktorskiej, muzykalność oraz udaną kompozycję przedstawienia "Kochany panie Ludwiku...".

Po ogłoszeniu werdyktu Jury nastąpiło wręczenie zespołom teatralnym Nagród Lubelskiego Kuratora Oświaty, wyróżnień i dyplomów za udział oraz podziękowań dla nauczycieli. Imprezę poprowadziła p. Renata Adamczewska z Pracowni imprez MDK "Pod Akacją", która była również sekretarzem Jury.

Protokół

Więcej zdjęć  [fot. Edyta Madej, Jakub Nastaj]

Na wszystkich obecnych czekał poczęstunek (dziękujemy Radzie Rodziców MDK!).

Dziękujemy za udział w tegorocznej edycji konkursu i czekamy na Was niecierpliwie za rok!

PATRONAT HONOROWY

Patronat honorowy: Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty