b_0_165_16777215_00_images_2018-2019_190403-05-prezentacje_190403-05-prezentacje-pl-800.jpg

MDK "Pod Akacją" w Lublinie serdecznie zaprasza na 42. Wojewódzkie Prezentacje Teatrów Młodzieżowych pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Eliminacje - występy konkursowe zaczynamy w środę, 3 kwietnia o godzinie 10.00, kolejne występy będzie można oglądać we czwartek, a w piątek, 5 kwietnia o godz. 15.00 - finał Prezentacji, pokaz zwycięskiego spektaklu, wręczenie nagród Lubelskiego Kuratora Oświaty, wyróżnień i dyplomów za udział.

W dniach 3 i 4 kwietnia 2019r. na naszej scenie w budynku przy ul. B. Chrobrego 18 wystąpią młodziezowe zespoły teatralne z wielu miejscowości województwa lubelskiego:

3 kwietnia 2019r. (środa):

• godz. 10.00 - Teatr NOTOCO - Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku: „Solitude”, scenariusz Monika Nitkiewicz i zespół, reżyseria
  • godz. 10.50 - Teatr ARTERIA - Lubartowski Ośrodek Kultury: "Bezwład”, scenariusz praca zespołowa, reżyseria Adrian Krać (30 minut)
  • godz. 11.40 - Teatr GDAŃSKA 4 - Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach: „Piaskownica”, scenariusz Michał Walczak, reżyseria Hubert Domański (25 minut)
  • godz. 12.25 - Teatr NIC KONKRETNEGO - II Liceum Ogólnokształcące w Lublinie: „(W)inny?” scenariusz Urszula Grudzień, reżyseria Katarzyna Jóźwik (25 minut)
  • godz. 13.10 - Teatr GDAŃSKA 4 - Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach: „Biuro matrymonialne”, scenariusz Andrzej Dembończyk, reżyseria Hubert Domański (25 minut)
  • PRZERWA
  • godz. 14.30 - Teatr BE - VIII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie: „Czarownice”, adaptacja dramatu A. Millera, reżyseria Małgorzata Adamczyk (35 minut)
  • godz. 15.25 - Grupa teatralna TREMA - Szkoła Podstawowa w Wojciechowie: „A więc wojna...”, na podstawie wierszy A. Świrszczyńskiej, A. Słonimskiego i K. K. Baczyńskiego scenariusz i reżyseria Agnieszka Bardzel i Małgorzata Ceglarz-Chołody (20 minut)
  • godz. 16.05 - Teatr PANOPTICUM - Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie: „Buziaki” wg dramatu „Strajk buziaków” Camille Rebetez, reżyseria Mieczysław Wojtas, muzyka Piotr Tesarowicz (35 minut)

4 kwietnia 2019r. (czwartek):

• godz. 10.00 - Grupa teatralna RAZ, DWA, TRZY, MY! - Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie: „Nonkonformistycznie”, scenariusz na podstawie utworów S. Mrożka, reżyseria Grażyna Wójtowicz, Katarzyna Wieczorek (15 minut)
  • godz. 10.40 - Teatr AD HOC - Pallotyńskie Gimnazjum im. S. Batorego w Lublinie: "Ćwiczenia z Szekspirem" scenariusz i reżyseria Małgorzata Fronczek (30 minut)
  • godz. 11.30 - KAMIL ŻEBROWSKI z teatru Trupa - Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie: „Kochany panie Ludwiku...”, na podstawie autobiografii L. Sempolińskiego, scenariusz i reżyseria Jolanta Tomasiewicz (30 minut)
  • godz. 12.20 - Teatr PIĘĆ ZŁOTYCH - Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie: „Maminsynek”, scenariusz wg N. Sochy, reżyseria Małgorzata Adamczyk (20 minut)
  • godz. 13.00 - Teatr AD HOC - Pallotyńskie Gimnazjum im. S. Batorego w Lublinie: "Edith Piaf - wyśpiewać miłość", scenariusz i reżyseria Małgorzata Fronczek (30 minut)
  • godz. 13.50 - Teatr KROPKA PO PROSTU - IX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie: „Bajka o słowie na „Te”, scenariusz Katarzyna Kasprzycka i zespół, reżyseria Katarzyna Kasprzycka (30 minut)
  • godz. 14.40 - OLGA SEBASTYAŃCZYK z teatru PIERWSZE KROKI - Zespól Szkół nr 5 w Lublinie: „Nowa ja. Skromna scenka realistyczna”, reżyseria Małgorzata Olewińska-Kiszczak (20 minut)
  • godz. 15.20 - 16.40 - WARSZTATY prowadzone przez p. Mieczysława Wojtasa - pedagoga, reżysera, szefa Teatru PANOPTICUM działającego od ponad 30 lat w MDK "Pod Akacją" w Lublinie. Temat: Ścieżki wyobraźni teatralnej - etiudy i scenki dramatyczne.

5 kwietnia 2019r. (piątek):

FINAŁ - Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, ul. B. Chrobrego 18

• prezentacja nagrodzonego spektaklu,
  • podsumowanie 42. WOJEWÓDZKICH PREZENTACJI TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH,
  • ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie zespołom teatralnym Nagród Lubelskiego Kuratora Oświaty, wyróżnień i dyplomów za udział oraz podziękowań dla nauczycieli.

SKŁAD JURY:

• Michał Zgiet - aktor, reżyser,
  • Włodzimierz Kukawski - muzyk, kompoztor,
  • Renata Adamczewska - sekretarz, MDK „Pod Akacją” w Lublinie.

Pobierz szczegółowy program występów (pdf) >

Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy!

Patronat honorowy: Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty