W dniach 6-7 marca 2019r. w MDK "Pod Akacją" odbyły się eliminacje wojewódzkie Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Czechowicza i poetów doby staropolskiej. Przedstawiamy wyniki oraz zdjęcia z konkursu.

Więcej zdjęć [Fot. Jakub Nastaj]

Komisja w składzie:

• Anna Mazurek - polonistka, kustosz Muzeum Literackiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie,
  • Przemysław Buksiński - aktor, animator kultury, Wydział Politologii na UMCS w Lublinie,
  • Jan Kondrak - muzyk, kompozytor, autor tekstów, Lubelska Federacjia Bardów,
  • Edyta Madej - sekretarz, MDK „Pod Akacją” w Lublinie

po wysłuchaniu w dniu 6-7 marca 2019 r. 48 recytatorów oraz 3 podmiotów z poezji śpiewanej z klas 7 i 8 szkoły podstawowej, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych i placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego postanowiła przyznać nagrody, a tym samym zakwalifikować do eliminacji ogólnopolskich w dniu 14 marca 2019 r. następujących wykonawców:

- PROTOKÓŁ

PROGRAM ELIMINACJI OGÓLNOPOLSKICH