b_0_165_16777215_00_images_2018-2019_190309-szekspir-lukrecja_190309-szekspir-plakat.jpg

Podczas tegorocznego Ogólnopolskiego Przeglądu Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim dwukrotnie wystąpi Teatr Panopticum: z inscenizacją pt. "Lucrece" oraz na plakacie Festiwalu.

XXI Ogólnopolski Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim Scenes from Shakespeare in English Festival odbędzie się 9 marca 2019 roku w Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12.

Teatr Panopticum poza konkursem zaprezentuje premierowy spektakl "Lucrece" - inscenizację opartą na poemacie "The Rape of Lucrece".

Scenariusz: Mieczysław Wojtas, Jarzy Wrzos,
reżyseria: Mieczysław Wojtas,
przygotowanie wokalne, opracowanie muzyczne: Piotr Tesarowicz,
konsultacja językowa i adaptacja tekstu angielskiego: Jerzy Wrzos,
występują: Zofia Gołaj, Maja Kalbarczyk, Iga Kondraciuk, Małgorzata Krupińska, Natalia Marczuk, Zuzanna Michalczuk, Anna Szymczak, Dominika Winiarska, Emil Janczak, Jakub Kalinowski, Marcin Lisowski, Michał Niczyporuk.

"Lukrecja" jest poetycką opowieścią o pięknej, cnotliwej i skromnej postaci kobiecej starożytnego Rzymu - Lukrecji, żony Collatinusa, zhańbionej okrutnie przez Tarkwiniusza. Ta starożytna historia opowiedziana przez Szekspira w jego genialnym poemacie, stała się inspiracją spektaklu wyśpiewanego i opowiedzianego przez młodych aktorów Teatru Panopticum. Przemoc użyta wobec starożytnej Lukrecji ma wymiar znacznie szerszy i w spektaklu przenosi się na dramat wielu współczesnych "Lukrecji", którymi mogą się stać dzisiejsze kobiety, jakże często upokarzane fizycznie i psychicznie przez swoich męskich oprawców w rodzinach i poza nimi.

Program Festiwalu

Strona www Teatru Panopticum