b_0_200_16777215_00_images_2018-2019_190124-podroze-male-i-duze_190124-podroze-male-i-duze-pl-800.jpg

Barwne pejzaże, ciekawa architektura, kultura oraz życie codzienne mieszkańców, to właśnie to, co zachwyca autorki Wystawy Fotograficznej "Podróże małe i duże" - Annę Ciszewską i Joannę Wiśniewską.

"Podróże małe i duże" to wystawa, która prezentuje zakątki ostatnich zagranicznych podróży autorek. Fotografie ukazują miejsca znane i nieznane Europy, zadziwiają delikatnością przyrody i wspaniałą architekturą. Na wystawę składają się prace m. in. z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Hiszpanii, Grecji czy Węgier.

Wernisaż wystawy odbędzie się 24 stycznia 2019 roku o godzinie 17:30 w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 3.

Autorki wystawy Anna Ciszewska i Joanna Wiśniewska są wieloletnimi uczestniczkami zajęć w Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej prowadzonej przez Panią Annę Asyngier-Kozieł w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie oraz członkiniami Studenckiego Koła Fotografii Przyrodniczej  UMCS. Autorki są laureatkami wielu konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich i lokalnych. Swoje prace prezentowały w wielu miastach w kraju i za granicą.  Za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie fotografii zdobyły Stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Stypendia Prezydenta Miasta Lublin. Wystawa fotograficzna "Podróże małe i duże" to kolejna wspólna wystawa autorek, pierwsza odbyła się w 2015 roku.