Portret J. Czechowicza autorstwa Romana Kramsztyka (1885-1942), rys. sangwiną, ze zbiorów Muzeum Literackiego im. J. Czechowicza w Lublinie

6 i 7 marca odbędą się eliminacje XXXVII. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Czechowicza i poetów doby staropolskiej.

ORGANIZATORZY: Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie i Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza w Lublinie zapraszają uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, szkół średnich oraz placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego do udziału w rywalizacji o nagrody - 10 najlepszych recytatorów będzie reprezentować województwo lubelskie w eliminacjach XIX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza - 14 marca 2019r. Natomiast zwycięzcy eliminacji ogólnopolskich 15 marca wezmą udział w uroczystym Koncercie Laureatów.

Tego samego dnia podsumujemy XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz poetów doby staropolskiej" - Koncertowi Laureatów konkursu recytatorskiego będzie towarzyszył wernisaż pokonkursowej wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac plastycznych.

Patronat honorowy nad konkursami im. J. Czechowicza objęła p. Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty.

Patronat honorowy: Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk

Szczegółowe informacje:

XXXVII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Czechowicza i poetów doby staropolskiej (zgłoszenia do 22 lutego)

XIX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Czechowicza (zgłoszenia do eliminacji ogólnopolskich - do 28 lutego)

XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz poetów doby staropolskiej" (zgłoszenia do 14 lutego)

Zapraszamy!

rekrutacja20 21 banner 720x250