12 grudnia 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie XXVII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego "Moje Boże Narodzenie" pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz wernisaż wystawy pokonkursowej.

W nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadził nas Dziecięcy Zespół Wokalno-instrumentalny pod kierunkiem Katarzyny Mądrej i Izabeli Urban z MDK "Pod Akacją".

Tradycyjnie został również odczytany fragment Ewangelii Pisma Świętego.

Wszyscy obecni składając sobie życzenia świąteczne podzielili się opłatkiem.

Więcej zdjęć [Fot. Edyta Madej]

Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy dla nagrodzonych i wyróżnionych oraz podziękowania dla nauczycieli. Nagrody wręczali p. Agnieszka Walkiewicz-Puła, Dyrektor MDK "Pod Akacją", ks. dr Krzysztof Gałan Dyrektor Wydziału ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie, p. Jacek Czerniawski z Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz reprezentanci Jury obu konkursów: p. Małgorzata Basińska, doradca ds. plastyki i wierzy o kulturze Urzędu Miasta Lublin i dr hab. Lech Giemza z Katedry Literatury Współczesnej KUL.

Gościem Finału był również p. Waldemar Michalski - lubelski poeta, krytyk literacki, eseista oraz redaktor Kwartalnika "Akcent", który wręczył laureatom konkursu literackiego nr 3 tego wydawnictwa poświecony Karolowi Wojtyle - poecie, dramaturgowi i filozofowi.

Zapraszamy do odwiedzenia Wystawy Pokonkursowej, która znajduje się w Galerii "Pod Akacją" w MDK przy ul. Grodzkiej 11.

Wyniki Konkursu Plastycznego (pdf)

Wyniki Konkursu Literackiego (pdf)

PATRONAT HONOROWY

Lubelski Kurator Oświaty - logo