b_0_165_16777215_00_images_2018-2019_180912-klasztor_180912-klasztor-final-intro.jpg

12 września 2018r. w auli Klasztoru OO. Domikanów w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Plastycznego Fotograficznego i Literackiego dla Uczniów Szkół Lubelskich "Klasztor w sercu miasta" (edycja 2017/2018).

Dyplomy, nagrody, wyróżnienia i podziękowania wręczali: o. Krzyszto Modras, Przeor Klasztoru OO. Dominikanów, p. Agnieszka Walkiewicz-Puła, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, p. Marlena Wronka, pracownik Fundacji Restaurare Basilicam i Klasztoru OO. Dominikanów w Lublinie i p. Artur Pawłowski, starszy wizytator na Wydziale Edukacji Specjalnej i Wspomagania Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Uroczystość poprzedziły występy artystyczne uczestników zajęć w MDK "Pod Akacją" - Magdalena Wadowska (śpiew i gitara) wykonała utwory "Zamiast" Edyty Geppert i "Opowieść o przyjaźni" Agaty Budzyńskiej, Krzysztof Dawidowicz zagrał na gitarze "Blue Moon" Franka Sinatry i "English Man in New York" z repertuaru Stinga. Oboje uczęszczają na zajęcia nauki gry na gitarze pod kierunkiem p. Piotra Tesarowicza; Magdalena jest również podopieczną p. Ewy Małeckiej w Studiu Piosenki "Akacja".

W krużgankach klasztoru otwarto pokonkursową wystawę prac plastycznych, fotograficznych i literackich. Wystawa czynna do końca września 2018. Wstęp wolny.

Nagrody ufundowali:

• Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo Kredytowa im. Z. Chmielewskiego,
  • Foto QFS Wiesław Domownik,
  • Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM,
  • Miasto Lublin,
  • Klasztor OO. Dominikanów w Lublinie.

Organizatorzy Konkursu:

• Klasztor OO. Dominikanów w Lublinie,
  • Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie.

Dziękujemy za udział w Konkursie i uczestnictwo w uroczystości.

Zapraszamy do następnych edycji.

Więcej zdjęć [fot. J. Nastaj]

Wyniki Konkursu