Premiera spektaklu Teatru PANOPTICUM pt. "Upadek króla" na podstawie dramatów Williama Shakespeare'a w języku angielskim odbyła się 16 marca 2018r. (czytaj więcej >), podczas Gali Jubileuszowej XX Ogólnopolskiego Przeglądu Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Shakespeare'a w Języku Angielskim w Centrum Kultury w Lublinie.

11 czerwca na łamach portalu "wPolityce.pl" ukazała się recenzja autorstwa Piotra Zaremby, publicysty, pisarza, komentatora, zastępcy redaktora naczelnego tygodnika "Sieci", autora i współautora wielu książek.

„Nie mogłem być w tym roku na przeglądzie, który odbywa się w marcu. Ale wyruszyłem nieco później na przedstawienie „The Fall of King” („Upadek króla”) wystawione, poza konkursem, przez jeden z najlepszych młodzieżowych teatrów, jakie znam – Panopticum z Lublina. Przygotowali je wspólnie – od strony teatralnej charyzmatyczny opiekun Panopticum Mieczysław Wojtas, od strony językowej – Jerzy Wrzos. Wziąłem udział w imprezie surrealistycznej. W samym środku Lublina, w domu kultury na Peowiaków wczesnym popołudniem około 40 osób grało sceny z „Hamleta”, „Ryszarda III” i „Makbeta”. Oglądali ich lubelscy licealiści i na sali była cisza jak makiem zasiał. Padały nieśmiertelne strofy dotyczące wynaturzenia władzy i zbrodni (...)”

Polecamy lekturę całej recenzji:

Czytaj recenzję