b_0_165_16777215_00_images_2017-2018_180602-nockultury_szansonistki_180602-szansonistki-intro-1.jpg

Zespół wokalny SINE NOMINE pod dyrekcją Izabeli Urban koncertował podczas Nocy Kultury w Wirydarzu Klasztoru OO. Dominikanów. Przedstawiamy fragmenty koncertu "Szansonistki i Retrosłuchacze".

"Szansonistki i Retrosłuchacze" - to nowa produkcja muzyczna Zespołu wokalnego SINE NOMINE MDK "Pod Akacją" pod kier. Izabeli Urban nawiązująca swoim charakterem do muzyki okresu międzywojennego. W repertuarze znalazły się m.in. "Ada to nie wypada", "Sex appeal", "Ach, Ludwiko", "Nie kochać w taką noc, to grzech" i inne bardziej lub mniej znane piosenki. A to wszystko w nowych, znakomitych aranżacjach Tadeusza Czechaka.

Wystąpili:

• zespół wokalny SINE NOMINE - śpiew
  • Piotr Selim - fortepian
  • Urszula Czerniak - kontrabas
  • Tadeusz Czechak - gitara
  • Izabela Urban – dyrygent

Płyta, będąca studyjną wersją projektu "Szansonistki i Retrosłuchacze", dostępna jest tutaj: Warsztaty Kultury

Zdjęcia  [fot. Agnieszka Strzępka i Izabela Urban]