Podczas NOCY KULTURY 2018 w MDK "Pod Akacją" przeprowadziliśmy kilka ciekawych przedsięwzięć i działań. Można było również oglądać wystawy i posłuchać koncertów naszych wokalistów.

W ogródku przy Zaułku Panasa odbywała się akcja plastyczna "W Krainie Baśni" - malowanie postaci z baśni i bajek na folii stretch. Zabawę koordynowały nauczycielki pracowni plastycznych przy Grodzkiej - p. Iwonna Jedlińska i p. Agata Fijewska-Pajdowska. Tam też można było zagrać w szachy pod okiem p. Zofii Ciechocińskiej-Miećko z Centrum Edukacji Szachowej MDK.

Więcej zdjęć  [Fot. Jakub Nastaj]

Przy bocznym wejściu do MDK, od strony Placu po Farze można było zrobić "Hop na cokół" i wykreować swoją pomnikową postać. Efekty przebieranek i pozowania uwieczniały na zdjęciach adeptki sztuki fotografii z pracowni p. Anny Borowskiej - Ida Starek, Weronika Gajek, Roksana Zielińska, Oliwia Łatecka i Majka Górska. Pomocą merytoryczną służyła p. Kamila Śpiewla-Kasperek odpowiedzialna za plastykę i historię sztuki w MDK.

Zainteresowanych, którzy uczestniczyli w akcji zapraszamy do odnalezienia swoich zdjęć >

Patio MDK zamieniło się w kameralną salę koncertową, w której wystąpili wokaliści - Natalia Marczuk z Fabryki Piosenki p. Natalii Wilk oraz miłośnicy poezji śpiewanej, podopieczni p. Michała Pastuszaka: Ewa Jagiełło, Zuzanna Michalczuk, Grzegorz Popiołek, Łucja Wesołowska, Zuzanna Wesołowska, Wiktoria Wrzyszcz i Jakub Wyszomirski. Niech żałuje, kto nie słuchał.

W galeriach i na korytarzach MDK pojawiły się ekspozycje fotografii i prac plastycznych - "Między baśnią i teatrem" - wystawa fotograficzna autorstwa uczestników zajęć z Pracowni fotografii tradycyjnej i cyfrowej pod kierunkiem p. Anny Asyngier-Kozieł, "Spacer po lubelskim Bronxie" - wystawa fotografii reportażowej (autorzy prac: Maja Górska, Oliwia Łatecka, Ida Starek, Weronika Gajek i Bartek Tkaczyk z Pracowni fotografii MDK pod kierunkiem p. Anny Borowskiej), "Ar(t)chitektura Lublina" - wystawa prac uczestników pracowni plastycznych MDK pod kierunkiem p. Ewy Dziekońskiej-Sarlińskiej, p. Katarzyny Niedźwiadek. p. Natalii Prokopiak-Latosińskiejp. Mariusza Stryjeckiego.

Budynek MDK ozdobiły lalki ze spektakli teatralnych wykonane przez p. Joannę Franaszczuk- Nowak, scenografa i reżysera Teatrów „SUPEŁKI” i „DRUGIE PIĘTRO”.

Chętni mogli obejrzeć spektakl w wykonaniu Teatru PANOPTICUM lub posłuchać koncertu "Szansonistki i Retrosłuchacze", który Zespół wokalny SINE NOMINE pod dyr. p. Izabeli Urban wykonał w wirydarzu Klasztoru oo. Dominikanów.

Pan Jakub Nastaj przygotował prezentację multimedialną o MDK, którą można było oglądać w galerii "Pod Akacją".

Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie, za wspólną zabawę i spędzenie z nami czasu!