b_0_200_16777215_00_images_2017-2018_180602-nockultury_180602-03-nockultury-pl800a.jpg

Podczas NOCY KULTURY 2018 budynek MDK "Pod Akacją" przy Grodzkiej 11 na Starówce będzie otwarty, planujemy jak każdego roku wiele atrakcji!

(Uwaga! program może jeszcze ulec niewielkim zmianom):

W PROGRAMIE:

1. 19:00-21.00 - W Krainie Baśni - „Zaułek Panasa” - akcja plastyczna / ogródek MDK „Pod Akacją”
  2. 19:00-23.00 - „Między baśnią i teatrem” - wystawa fotograficzna / I piętro - korytarz
    oraz "Kwiaty ogrodowe" - wystawa fotograficzna / MBP Filia 22, Herberta 14
  3. 19:00-23.00 - Okienna Ekspozycja Lalek - wystawa / okna budynku
  4. 19:00-21.00 - „Wznieś sobie pomnik…” - akcja fotograficzna / wejście boczne od strony Placu po Farze
  5. 19:00-23.00 - „Spacer po lubelskim Bronxie” - wystawa fotograficzna / Patio i parter
  6. 20:00 - Wokaliści z MDK - koncert / Patio MDK
  7. 21:00-22.00 - „Proszę o uwagę” - spektakl Teatru PANOPTICUM / Sala nr 40
  8. 22:00-23.00 - „Buziaki” "Terapia" spektakl Teatru PANOPTICUM / Sala nr 40
  9. 22.00-23.30 - "Szansonistki i Retrosłuchacze" - koncert w wykonaniu Zespołu wokalnego SINE NOMINE / Wirydarz Klasztoru Ojców Dominikanów w Lublinie

1. W Krainie Baśni - „Zaułek Panasa” - akcja plastyczna - malowanie postaci z baśni i bajek na folii stretch przez uczestników z Pracowni malarstwa rysunku i witrażu MDK „Pod Akacją” pod kierunkiem Agaty Fijewskiej-Pajdowskiej oraz z Pracowni malarstwa i rysunku pod kierunkiem Iwonny Jedlińskiej

2. Wystawa fotograficzna „Między baśnią i teatrem” oraz "Kwiaty ogrodowe" autorstwa uczestników zajęć z Pracowni fotografii tradycyjnej i cyfrowej pod kierunkiem Anny Asyngier-Kozieł

3. Ekspozycja lalek ze spektakli teatralnych wykonanych przez Joannę Franaszczuk- Nowak, scenografa i reżysera Teatrów „SUPEŁKI” i „DRUGIE PIĘTRO” działających w MDK „Pod Akacją”

4. Akcja fotograficzna „Wznieś sobie pomnik…” - zgodnie z myślą Horacego „Exegi Monumetum” każdy chętny będzie mógł wykreować swoją postać na wzór znanych monumentów (od starożytności po współczesność). Efekt końcowy zostanie uwieczniony na zdjęciach wykonanych przez adeptów sztuki fotografii z Pracowni fotografii MDK pod kierunkiem Anny Borowskiej z pomocą uczestników zajęć z Historii sztuki pod kierunkiem Kamili Śpiewli-Kasperek

5. Wystawa fotograficzna „Spacer po lubelskim Bronxie” - reportażowe zdjęcia ukazujące mieszkańców i niepowtarzalny klimat ulic i zaułków dawnej dzielnicy Bronowice. Autorzy prac: Maja Górska, Oliwia Łatecka, Ida Starek, Weronika Gajek, Bartek Tkaczyk z Pracowni fotografii MDK pod kierunkiem Anny Borowskiej

6. Występy solistów uczęszczających na zajęcia wokalne w MDK

7. Teatr PANOPTICUM: „Proszę o uwagę” - spektakl podejmujący problemy konfliktów rodzinnych.
Scenariusz: Mieczysław Wojtas oraz Zespół, reżyseria: Mieczysław Wojtas.
Spektakl na wejściówki

8. Teatr PANOPTICUM: „Terapia” - spektakl mierzy się z najbardziej ludzkim i jednocześnie absurdalnym problemem jakim jest śmierć, zrealizowany w satyryczno-refleksyjnej formie, pełnej dystansu do podejmowanego tematu.
Scenariusz spektaklu oparty został o utwór Kamrona Klitgaarda "Cheating Death", wykorzystano także fragmenty średniowiecznego utworu "Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią" oraz teksty własne.
Reżyseria: Mieczysław Wojtas, muzyka i przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz, obsada: Paulina Iwan, Emil Janczak, Marcin Lisowski, Wiktor Palak, Jakub Wyszomirski, Oskar Rybaczek, Paweł Stelmach. Czas trwania: 30 min.
Spektakl na wejściówki

9. "Szansonistki i Retrosłuchacze" - to nowa produkcja muzyczna Zespołu wokalnego SINE NOMINE MDK "Pod Akacją" pod kier. Izabeli Urban nawiązująca swoim charakterem do muzyki okresu międzywojennego. W repertuarze znajdą się m.in. "Ada to nie wypada", "Sex appeal", "Ach, Ludwiko", "Nie kochać w taką noc, to grzech" i inne bardziej lub mniej znane piosenki. A to wszystko w nowych, znakomitych aranżacjach Tadeusza Czechaka.

"Szansonistki i Retrosłuchacze" - SINE NOMINE

Wystąpią:

• zespół wokalny SINE NOMINE - śpiew
  • Piotr Selim - fortepian
  • Urszula Czerniak - kontrabas
  • Tadeusz Czechak - gitara
  • Izabela Urban – dyrygent

Noc Kultury to świetna okazja, by posłuchać, pośpiewać, a może nawet potańczyć w klimacie wciąż atrakcyjnych piosenek sprzed 100 lat! Zapraszamy do Wirydarza Klasztoru Ojców Dominikanów w Lublinie!

Po wydarzeniu będzie możliwość nabycia limitowanej edycji płyty "Ta mała". Znajdzie się na niej 13 piosenek, których koncertową wersję usłyszymy podczas Nocy Kultury.

Informacje o wejściówkach na stronie www.nockultury.pl

Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie

Oficjalna strona Nocy Kultury