b_0_200_16777215_00_images_2017-2018_180425-17-prezentacje-teatrow_prez2018-plakat-czerwony.jpg

MDK "Pod Akacją" w Lublinie zaprasza na 41. Wojewódzkie Prezentacje Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Eliminacje - występy konkursowe zaczynamy w środę, 25 kwietnia o godzinie 10.00, kolejne występy będzie można oglądać we czwartek, a w piątek, 27 kwietnia o godz. 14.00 - finał Prezentacji, pokaz zwycięskiego spektaklu, wręczenie nagród Lubelskiego Kuratora Oświaty, wyróżnień i dyplomów za udział.

W dniach 25 i 26 kwietnia 2018r. na naszej scenie w budynku przy ul. B. Chrobrego 18 wystąpią młodziezowe zespoły teatralne z wielu miejscowości województwa lubelskiego:

25 kwietnia 2018r. (środa):

• godz. 10.00 - Grupa teatralna Raz, dwa, trzy-My! - Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie: "Na coś się trzeba zdecydować", scenariusz, reżyseria i opracowanie muzyczne Grażyna Wójtowicz, Katarzyna Wieczorek (16 minut)
  • godz. 10.40 - Teatr Młodych TOK SHOW - Tarnogrodzki Ośrodek Kultury: "Cięcie” autor tekstu Ed Monk, reżyseria Monika Komosa (30 minut)
  • godz. 11.30 - Grupa teatralna SPONTAN - Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju: "Przypadek", scenariusz i reżyseria Joanna Łukaszczyk (35 minut)
  • godz. 12.25 - Teatr NOTOCO - Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku: "A ty?", scenariusz  Monika Nitkiewicz i zespół, reżyseria Monika Nitkiewicz (20 minut)
  • PRZERWA
  • godz. 13.40 - Teatr HUMUS - II Liceum Ogólnokształcące w Lublinie: "Kartoteka 2018 - czyli kim jestem?" wg T. Różewicza, reżyseria Grażyna Jaroszyńska (25 minut)
  • godz. 14.25 - Amatorski Teatr Młodzieżowy INWENCJA - Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów" w Lublinie: "Wczoraj i dziś", scenariusz i reżyseria Katarzyna Szczepaniak (30 minut)
  • godz. 14.55 - Teatr KROPKA PO PROSTU - IX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie: "250 słów, czyli coś ty kotku miauu...", scenariusz i reżyseria Katarzyna Kasprzycka (25 minut)

26 kwietnia 2018r. (czwartek):

• godz. 10.00 - Teatr ARTERIA - Lubartowski Ośrodek Kultury: "Przeklęta kultura”, wg tekstu St. I. Witkiewicza, reżyseria Adrian Krać (20 minut)
  • godz. 10.40 - Teatr STRASZYDEŁKA - Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie: "Garby", spektakl oparty na tekstach L. Kołakowskiego i B. Leśmiana, reżyseria Barbara Michalczuk, Sławomir Żyłka (25 minut)
  • godz. 11.25 - Teatr AD HOC - Pallotyńskie Gimnazjum im. S. Batorego w Lublinie: "Chory z urojenia" na podstawie tekstu Moliera,  reżyseria Małgorzata Fronczek (30 minut)
  • godz. 12.15 - teatr szkolny atmo.sfera - Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie: "Szarlotka z herbatką", autor tekstu A. Dembończyk, reżyseria Justyna Krenz (30 minut)
  • godz. 13.05 - Teatr NIC KONKRETNEGO - II Liceum Ogólnokształcące w Lublinie: "Pozwól mi...", scenariusz Natalia Matuszek, reżyseria Katarzyna Jóźwik (30 minut)
  • godz. 13.55 - KACPER SIWIAK - Łukowski Ośrodek Kultury: "Lekcja muzyki", monodram wg tekstu P. Süskinda, reżyseria Sławomir Żyłka (25 minut)
  • godz. 15.00 - 16.30 - WARSZTATY prowadzone przez p. Mieczysława Wojtasa - pedagoga, reżysera, szefa Teatru PANOPTICUM działającego od ponad 30 lat w MDK "Pod Akacją" w Lublinie. Temat: Techniki dramowe a sceny dramatyczne.

27 kwietnia 2018r. (piątek):

FINAŁ- Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, ul. B. Chrobrego 18

• prezentacja nagrodzonego spektaklu,
  • podsumowanie 41. WOJEWÓDZKICH PREZENTACJI TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH,
  • ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie zespołom teatralnym Nagród Lubelskiego Kuratora Oświaty, wyróżnień i dyplomów za udział oraz podziękowań dla nauczycieli.

Pobierz szczegółowy program występów (pdf) >

W Jury zasiądą w tym roku:

• Daniel Adamczyk - aktor, reżyser, Czytelnia Dramatu Centrum Kultury w Lublinie,
  • Marcin Jan Mrowca - aktor, reżyser, śpiewak, instrumentalista, Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice.

Sekretarzem Jury będzie Renata Adamczewska z Pracowni imprez MDK "Pod Akacją".

Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy!