Mikołaj Wajrak, praca nagrodzona

XVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i poetów Polski Niepodległej" został rozstrzygnięty.

Komisja w składzie:

• Małgorzata Basińska – przewodnicząca, doradca metodyczny plastyki i wiedzy o kulturze Urzędu Miasta Lublin,
  • dr Sławomir Plewko - artysta grafik, Zakład Sztuki Mediów Cyfrowych, Instytut Sztuk Pięknych Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie,
  • dr Anna Mazurek – kustosz Muzeum Literackiego im. J. Czechowicza w Lublinie,
  • Renata Adamczewska – sekretarz, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

po uważnym obejrzeniu w dniu 27 lutego 2018r. 420 prac plastycznych nadesłanych z 6 województw postanowiła przyznać 18 równorzędnych nagród i 18 wyróżnień w czterech grupach wiekowych. Ponadto prace 32 autorów zostały zakwalifikowane do udziału w wystawie pokonkursowej.

Wyniki

Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień laureatom oraz podziekowań dla nauczycieli oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 15 marca 2018r. (czwartek) o godz. 16.00 w Muzeum Lubelskim ZAMEK, ul Zamkowa 9.

15 marca 2018r.

• godz. 10.00 - 10.30 - zwiedzanie Kaplicy Św. Trójcy (Muzeum Lubelskie, Zamek, ul. Zamkowa 9, zbiórka uczestników przy szatni)
  • godz. 11.00 - 14.00 - "Wielobarwność, wielokulturowość..."  (miniatury na drewnie) (MDK "Pod Akacją", ul. Grodzka 11)
  • godz. 16.00 - KONCERT LAUREATÓW XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Laureatom XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i poetów Polski Niepodległej" (Galeria Malarstwa Polskiego na Zamku Lubelskim)

Miejsce wystawy:

• Muzeum Lubelskie, ul. Zamkowa 9 - prace nagrodzone i wyróżnione
  • Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją", ul. Grodzka 11 - prace zakwalifikowane do wystawy.

Prosimy o potwierdzenie udziału w warsztatach do 11 marca br.

Gratulujemy i zapraszamy!

Patronat honorowy nad konkursem sprawują:

Patronat Honorowy - Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk Patronat Honorowy - Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski Patronat Honorowy - Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk