Koncert adwentowy

W niedzielę 3 gudnia 2017r. o godz. 19.00 Powizytkowski Ośrodek Kultury zapraszał na Koncert Adwentowy z udziałem Zespołu wokalnego "Sine Nomine" w ramach Wieczorów Muzycznych w Kościele Pobrygidkowskim.

W Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie (Pobrygidkowski, ul. Narutowicza 6) wystąpili:

• Kameralny Zespół Muzyki Dawnej "Bergamasca",
  • Zespół Wokalny "Sine Nomine" Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, dyrygent Izabela Urban.

Więcej zdjęć

W programie znalazła się muzyka wokalna, instrumentalna i wokalno-instrumentalna średniowiecza i renesansu.

Kameralny Zespół Muzyki Dawnej "Bergamasca"

Zespół powstał w 2017 roku. Trzymając się wytycznych zawartych w dawnych źródłach i traktatach, wykonuje utwory z okresu średniowiecza i renesansu, chociaż ma w swoim repertuarze również młodsze utwory. Instrumenty, które można zobaczyć na scenie, są replikami tych, na jakich dawniej grano.

Członkami zespołu są:

• Marta Kusiak - flet
  • Magdalena Kusiak - fidel basowa
  • Alicja Janusz - lutnia renesansowa
  • Julia Tadrzak - śpiew
  • Julia Savchenko - skrzypce
  • Małgorzata Neścior - instrumenty perkusyjne

"Bergamasca" na Facebooku

Zespół Wokalny "Sine Nomine"

Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, dyrygent - Izabela Urban - CZYTAJ WIĘCEJ