24 listopada w MDK "Pod Akacją" odbyło się uroczyste podsumowanie XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk "GRAFIKA 2017".

Impreza rozpoczęła się występem artystycznym w wykonaniu Zespołu gitarowego "Milonga" pod kierunkiem Piotra Tesarowicza w składzie: Amelia Tomaszewska, Magdalena Wadowska, Krzysztof Dawidowicz, Aleksander Ausz i Aleks Skóra z towarzyszeniem pianistek pod kierunkiem Katarzyny Mądrej: Anny Banach i Aleksandry Michalczyk.

Następnie upominki, nagrody i wyróżnienia dla laureatów oraz podziekowania dla nauczycieli wręczyli: p. Agnieszka Walkiewicz-Puła, Dyrektor MDK "Pod Akacją", p. Jacek Czerniawski z Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin i p. dr Amadeusz Popek z Zakładu Grafiki Projektowej i Serigrafii Instytutu Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Imprezę prowadziła Renata Adamczewska (MDK "Pod Akacją").

Więcej zdjęć (51) [Fot. Jakub Nastaj]

Uroczystości zakończyło otwarcie wystawy pokonkursowej w Galerii "Na Poddaszu" oraz na korytarzach MDK przy Grodzkiej.

Po poczęstunku goście udali się na wieczorne zwiedzanie Starego Miasta z p. przewodnik Anną Żak.

W sobotę 25 listopada laureaci i nauczyciele uczestniczyli w warsztatach z serigrafii, które przeprowadził dr Amadeusz Popek w Instytucie Sztuk Pięknych WA UMCS.

Więcej zdjęć (52) [Fot. Edyta Madej]

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

Przypominamy wyniki tegorocznej edycji Konkursu:

Komisja w składzie:

• Małgorzata Basińska – doradca plastyki i wiedzy o kulturze Urzędu Miasta Lublin
  • dr hab. Zbigniew Liwak – Zakład Grafiki Projektowej i Litografii, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie
  • dr Amadeusz Popek – Zakład Grafiki Projektowej i Serigrafii, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie
  • Renata Adamczewska – sekretarz, MDK „Pod Akacją” w Lublinie

po uważnym obejrzeniu 465 prac graficznych z 13 województw postanowiła przyznać 14 równorzędnych nagród w czterech grupach wiekowych. Ponadto komisja przyznała 18 równorzędnych wyróżnień, a do udziału w wystawie pokonkursowej zostało zakwalifikowanych 85 prac.

Szczegółowe wyniki >

24 listopada 2017r., godz. 17.00, MDK "Pod Akacją" w Lublinie, ul. Grodzka 11, Galeria "Na Poddaszu"

• uroczyste podsumowanie Konkursu, wręczenie nagród, wyróżnień, upominków, dyplomów, podziekowań i wernisaż pokonkursowej wystawy nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych do ekspozycji prac graficznych

25 listopada 2017r., godz. 10.00 - 14.00, Zakład Grafiki Projektowej i Serigrafii, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie