10 czerwca w Domu Kultury LSM przy ul Wallenroda 4 a odbył się Koncert Laureatów 50. Wojewódzkiego Turnieju Poezji Dziecięcej pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz podsumowanie Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych "Inscenizacje 2017" pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

Honorowa Komisja w składzie: Grażyna Przysucha z Dzielnicowego Domu Kultury SM Czechów w Lublinie oraz Sylwia Popiołek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Maszkach po wysłuchaniu 12 laureatów postanowiła przyznać 3 Szarfy Recytatora w każdej kategorii wiekowej dla najlepszego wykonawcy.

Otrzymali je:

• w kategorii klas I-II - Michalina Michalak z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie, naucz. Monika Wesołowska,
  • w kategorii klas III-IV - Gaja Milewska-Grzyb ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Lublinie, naucz. Anna Milewska,
  • w kategorii klas V-VI - Natalia Dyjak z Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie Majoracie, naucz. Sławomir Żyłka.

Nagrodę Publiczności otrzymała Barbara Kawalec z Dzielnicowego Domu Kultury "Węglin" w Lublinie, naucz. Mateusz Nowak.

Więcej zdjęć (96) [fot. Jakub Nastaj]

Oprócz występów recytatorów widzowie obejrzeli spektakl Grupy teatralnej "Maska" z Publicznej Szkoły Podstawowej w Maszkach (scenariusz i reżyseria Sylwia Popiołek, Leszek Iwaniak), który zdobył wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych "Inscenizacje 2017" pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

Po części artystycznej nastąpiło wręczenie nagród, wyróżnień, dyplomów i podziękowań nauczycielom, recytatorom oraz zespołom teatralnym.

rekrutacja20 21 banner 720x250

Jan Paweł II - QUIZ