b_0_165_16777215_0_0_images_2016-2017_170311-przeglad-szekspirowski_170311-przeglad-szeksp-plakat-800.jpg

W sobotę 11 marca 2017r. w Centrum Kultury w Lublinie przy ul. Peowiaków 12 odbędzie się XIX Ogólnopolski Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim (Scenes from Shakespeare in English Festival). Kolejny raz miłośnicy Williama Szekspira spotkają się o tej samej porze i w tym samym miejscu na wydarzeniu, którego początek sięga roku 1999.

Przegląd rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do wieczora. Około godziny 15.30 poza konkursem wystąpi Teatr PANOPTICUM z MDK "Pod Akacją" w Lublinie. Młodzi aktorzy zaprezentują inscenizację opartą na fragmentach dramatu "Sen nocy letniej" Williama Szekspira pt. "The poet's pen gives images a name", scenariusz Mieczysław Wojtas i Jerzy Wrzos, reżyseria Mieczysław Wojtas, muzyka Piotr Tesarowicz, konsultacja językowa i adaptacja tekstu: Jerzy Wrzos.

Pan Mieczysław Wojtas będzie pełnił funkcję Przewodniczącego Jury Festiwalu.

Co więcej - ozdobą Festiwalu będą prace plastyczne autorstwa uczestniczek zajęć w Pracowni malarstwa i rysunku MDK "Pod Akacją" pod kier. Iwonny Jedlińskiej:

• "Tytania & Osioł" Julii Jaworskiej,
  • "Oberon" Michaliny Zyga,
  • "Oberon & Tytania" Agnieszki Rzążewskiej
  • oraz "Ofelia & Hamlet" i "Romeo & Julia" Wiktorii Rzążewskiej.

Więcej o Festiwalu

Program Festiwalu

Zapraszamy!

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu