Grafika 2016 - podsumowanie Konkursu, warsztaty

18 i 19 listopada odbyło się zakończenie XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Grafika 2016" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka, Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk.

W piątek 18 XI o godz. 17.00 rozpoczęło się uroczyste podsumowanie Konkursu, wręczenie nagród i dyplomów oraz wernisaż wystawy "Grafika 2016" w Galerii "Na Poddaszu" (MDK "Pod Akacją" w Lublinie, ul. Grodzka 11).

Gości przywitała p. Dyrektor Agnieszka Walkiewicz-Puła, głos zabrał też przedstawiciel Kuratora Oświaty w Lublinie p. Łukasz Smutek. Wsród przybyłych znalazła się również p. Barbara Flis z Urzędu Marszałkowskiego oraz p. Małgorzata Basińska, członek Jury, doradca metodyczny plastyki i wiedzy o kulturze Urzędu Miasta Lublin.

Imprezę uświetniły swym występem wokalistki ze Studia Piosenki "Akacja" pod kierunkiem p. Ewy Małeckiej - Natalia Niderla i Magda Wadowska, a całość poprowadziła p. Edyta Madej.

Po zakończeniu uroczystości goście mogli podziwiać wieczorny Lublin z okien naszego "Lublina" - zostali zaproszeni na objazdową wycieczkę po Kozim Grodzie w towarzystwie przewodniczki p. Anny Żak.

Kolejny dzień - sobota 19 XI - wypełniony był zapachami farb drukarskich i odczynników chemicznych. W Zakładzie Grafiki Warsztatowej i Eksperymentalnej w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie odbyły się warsztaty z druku wklęsłego dla laureatów, które poprowadziła dr Anna Perłowska-Waiser.

Więcej zdjęć [fot. Edyta Madej, Jakub Nastaj]

Wyniki Konkursu

Organizator:

• MDK "Pod Akacją" w Lublinie

Współorganizator:

• Wydział Artystyczny Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie

Sponsorzy:

• RADA RODZICÓW MDK "Pod Akacją" w Lublinie
  • PRYZMAT - tonery i tusze do drukarek

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu