Wystawa poplenerowa

MDK stroi się już jubileuszowo - w Galerii "Pod Akacją" otwieramy poplenerow wystawę plastyczną i fotograficzną pt. "W górach jest wszysstko, co kocham".

Autorami prac są uczestnicy zajęć MDK „Pod Akacją” w Pracowni malarstwa i rysunku Iwonny Jedlińskiej, Pracowni malarstwa, rysunku i witrażu Agaty Fijewskiej-Pajdowskiej i Pracowni fotograficznej Anny Borowskiej. Prace powstały podczas letniego pleneru artystycznego.

"Letni plener artystyczny to czas oddechu i wolności od miejskiej codzienności, czas wspólnych, nieśpiesznych posiłków, radość poznawania nowych miejsc i ludzi, nowych przyjaźni i czas twórczego działania. Trasa tegorocznej podróży to: Kraków, Zakopane, Czorsztyn i Białka Tatrzańska, jako punkt docelowy.

Nasza codzienność to wędrówki po śieżkach pachnących świeżo skoszoną trawą w poszukiwaniu idealnych pejzaży do malowania, widoki szczytów tatrzańskich zasnutych mgłami, owce pasące się na halach, krystalicznie czysta i zimna woda w rzece Białce, skakanie po kamieniach rozsianych w górskich potokach ale też pachnące oscypki i wielobarwne korale na miejscowym rynku. I jeszcze - bajanie górali, głośne góralskie śpiewanie w starym drewnianym kościółku i długie wieczorne rozmowy w gronie przyjaciół..."

Autorzy prac:

Pracownia malarstwa i rysunku Iwonny Jedlińskiej:

• Gabriela GRASZA
  • Olga KALBARCZYK
  • Karolina MIROSŁAW vel MATYSIAK
  • Karolina WARZOCHA
  • Michalina ZYGA

Pracownia malarstwa, rysunku i witrażu Agaty Fijewskiej-Pajdowskiej:

• Julia CZACHÓR
  • Tymon ĆWIKŁA
  • Natalia GODYŃSKA