Prawie 300 wykonawców wzięło udział w finale Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej. Sala operowa Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wypełniła się do ostatniego miejsca.

Już po raz ósmy w Lublinie Dział Edukacji Kulturalnej Centrum Kultury w Lublinie zorganizował koncert galowy podsumowujący Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. R. Kaczorowskiego. Tegoroczne wydarzenie odbyło się 14 listopada o godz. 18.

Konkurs od lat pokazuje, że patriotyzm to wciąż żywa wartość, uczestnicy, od uczniów szkoły podstawowej do osób starszych, opowiadają słowem i muzyką o ważnych dla nich miejscach – o Polsce, Lubelszczyźnie czy dzielnicy miasta.

Na scenie zaprezentowali się laureaci tegorocznej edycji Konkursu. Można było usłyszeć recytacje w wykonaniu aktorki teatralnej Barbary Prokopowicz, premierowe wykonanie utworu Tomka Korpantego "Obudź się Polsko" oraz utwory rapera Łukasza "Gierasa" Gierczaka z chórami Programu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska.

I tym razem MDK "Pod Akacją" mógł być dumny ze swoich uczestników. Marlena Jonasz z naszej Pracowni recytatorskiej pod kierunkiem Moniki Wesołowskiej odebrała nagrodę i tym samym znalazła się w gronie laureatów tego konkursu.

Gratulujemy serdecznie!

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu