Uczestnicy zajęć w Pracowni Malarstwa, rysunku i witrażu MDK pod kierunkiem Agaty Fijewskiej-Pajdowskiej jeszcze w zeszłym roku szkolnym brali udział w konkursach, których rozstrzygnięcie odbywało się w wakacje. Dlatego razem z tegorocznymi - przypominamy i tamte, znaczące osiągnięcia.

23 kwietnia 2016r. zakończył się XXVI Festiwal Sztuk Pięknych Color Art w Goleniowie. Hasło tegorocznej edycji brzmiało "Ja i moja rodzina". Znakomicie spisała się nasza 6-letnia uczestniczka Noemi Batorska, która w kategorii malarskiej, w grupie wiekowej 6-9 lat zdobyła wyróżnienie.

protokół

Pokonkursowa wystawa miała miejsce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Goleniowie podczas miesięcy wakacyjnych.

W Żarnowcu, miejscu nieodłącznie związanym z naszą wielką poetką Marią Konopnicką w czerwcu tego roku już po raz 10. odbył się Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Ilustracja do utworu Marii Konopnickiej". Pracownia Agaty Fijewskiej-Pajdowskiej reprezentowała godnie MDK i przywiozła z Żarnowca nagrodę (Zuzanna Głowacka) oraz wyróżnienie (Antonina Kubić).

protokół

Kolejne sukcesy przyniósł Konkurs Plastyczny, Fotograficzny i Literacki dla Uczniów Szkół Lubelskich "Klasztor w sercu miasta", organizowany w poprzednim roku szkolnym, uroczyście podsumowany na początku bieżącego.

Nagrody otrzymały: Maria Majerek (10 lat), Kinga Głowniak (11 lat) i Zuzanna Woch (16 lat). Wyróżnione przez udział w wystawie pokonkursowej zostały: Ola Pawlik (10 lat), Karolina Golba (7 lat), Zuzanna Kasperek (10 lat) i Wiktoria Łagowska (14 lat). Podsumowanie Konkursu i otwarcie wystawy odbyło się 13 września 2016r. w Klasztorze OO. Dominikanów w Lublinie.

protokół

Jakby tego było mało - na początku września opublikowano wyniki XVIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży "Piękno Beskidów i Bieszczadów" organizowanego przez MDK w Gorlicach. Spośród 883 prac plastycznych z 46 placówek z Polski, Słowacji i Ukrainy do jednej z nagród wybrano pracę uczestniczki Pracowni Agaty Fijewskiej-Pajdowskiej - Natalii Pawlik. Można ją podziwiać na wystawie pokonkursowej, której otwarcie odbyło się 8 października 2016r. w MDK w Gorlicach.

wyniki

GRATULUJEMY!

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu

rekrutacja20 21 banner 720x250