W dniach 20 i 21 czerwca 2019 roku w Brześciu (Białoruś) odbył się uroczysty finał I Międzynarodowego Konkursu Exlibrisu Dzieci i Młodzieży "EXLIBRIS BREST 2019" zorganizowanego przez Dziecięcą Szkołę Sztuk Pięknych im. A. A. Alonceva. Jednym z głównych partnerów wydarzenia był Konsulat Generalny RP w Brześciu.

Wśród laureatów konkursu znalazły się uczestniczki zajęć w MDK "Pod Akacją".

• IGA OSTAŃSKA - I MIEJSCE
  • DYPLOMY: ANIELA GIECKO, AGATA KONDERAK, KATARZYNA KOWALCZYK

Nagrodzone exlibrisy powstały w Pracowni Malarstwa i Grafiki Magdaleny Ciężak.

[Fot. Magdalena Ciężak]

W czasie dwudniowego pobytu w Brześciu młodzież z MDK uczestniczyła w FESTIWALU GRAFIKI, w ramach którego zorganizowane były: Wystawa Akwafort Valerego Slauka i Wystawa Exlibrisów z kolekcji Olega Sudlenkowa. Nasi młodzi artyści zwiedzili także brzeską Szkołę Artystyczną oraz wystawę ikon w Muzeum Odzyskanych Dzieł Sztuki.

Więcej o samym wydarzeniu można przeczytać i zobaczyć pod linkami:

brzesc.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/exlibris_brest_2019

brestnote.by/17785-prazdnik-grafiki-v-breste

www.youtube.com/watch?v=k-Qnhnn_7IQ

www.youtube.com/watch?v=FzlCNZsSDRQ

lublin.eu/lublin/wspolpraca-miedzynarodowa/biezace-wydarzenia-miedzynarodowe/...

Gratulujemy!