zostań w domu i zainspiruj się

b_0_165_16777215_00_images_2017-2018_180601-02-plener-ukraina_180601-02-plener-ukraina-plakat.jpg

Z radością informujemy o sukcesie uczestniczek zajęć w MDK "Pod Akacją" w I Międzynarodowym Plenerze Artystycznym "Łucki Zamek", który odbył się w Łucku na Ukrainie w dniach 1-3 czerwca 2018r.

W kategorii grafika:

• Katarzyna Kowalczyk - III miejsce (kategoria wiekowa 12-16 lat) - Pracownia malarstwa i grafiki Magdaleny Ciężak,
  • Weronika Witek -  III miejsce (kategoria wiekowa 16-19 lat) - Pracownia malarstwa i rysunku Iwonny Jedlińskiej,
  • Weronika Wiśniewska - dyplom za udział w plenerze - Pracownia malarstwa i rysunku Iwonny Jedlińskiej.

Więcej zdjęć [Fot. Magdalena Ciężak]

Organizatorem konkursu był Departament Kultury Urzędu Miasta Łuck i Łucka Szkoła Artystyczna. Celem pleneru była popularyzacja sztuk plastycznych i dziedzictwa historyczno - kulturowego Łucka oraz wymiana doświadczeń artystycznych młodzieży i nauczycieli z Ukrainy, Białorusi i Polski.

Program pleneru obejmował: pracę uczestników pleneru na terenie "Starego Miasta" w Łucku, spotkanie w Łuckiej Szkole Artystycznej, zwiedzanie Łuckiego Zamku oraz Muzeum Wołyńskiej Ikony.

Opiekunem grupy plenerowej była Magdalena Ciężak.

Więcej na volynonline.com

Więcej na volyn.com.ua