Sukces naszych Recytatorów podczas 9. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej!

Michalina Michalak z Pracowni recytatorskiej Moniki Pastuszak oraz Oskar Rybaczek przygotowany przez Mieczysława Wojtasa (Teatr Panopticum) zostali laureatami 9. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej.

12 listopada w sali widowiskowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wystąpili w Koncercie Laureatów wraz z innymi recytatorami i chórami. W tym roku był to wyjątkowy koncert, bo połączony z obchodami 700-lecia miasta Lublin.

W Jury konkursowym zasiadali:

• Jarosław Cymerman - teatrolog, literaturoznawca, dyrektor Muzeum im. Józefa Czechowicza w Lublinie,
  • Patryk Pawelec - utytułowany recytator, zdobywca Grand Prix OKR, monodramista, instruktor WOK,
  • Jarosław Tomica - aktor teatralny związany z Teatrem im. H. Ch. Andersena w Lublinie, Teatrem Provisorium, Teatrem Kompania Teatr, Teatrem Scena Prapremier InVitro,
  • Małgorzata Nowak - dyrygent, wykładowca UMCS w Lublinie, kurator merytoryczny Programu Akademia Chóralna "Śpiewająca Polska",
  • Tomasz Momot - muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent,
  • Jolanta Sip - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów.

Konkurencję stanowiło ponad 60 recytatorów!

PROTOKÓŁ

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!