b_0_165_16777215_00_images_2015-2016_160205-asyngier-jubileusz_160205-jubil-asyng-pl.jpg

5 lutego 2016r. w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" odbył się Jubileusz 20-lecia działalności Pracowni fotografii tradycyjnej i cyfrowej Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie pod kierunkiem Anny Asyngier-Kozieł.

Zdjęcia

W uroczystości wzięli udział byli i obecni uczestnicy Pracowni fotograficznej wraz ze swoimi rodzinami oraz nauczyciele i przedstawiciele nauki, sztuki i kultury z województwa lubelskiego. Podczas wydarzenia zostały wręczone Medale przez Dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin Michała Karapudę od Prezydenta Miasta Lublin na ręce Pani Dyrektor MDK Anny Kopcińskiej za promocję Miasta w kraju i na świecie: dla Pracowni fotografii tradycyjnej i cyfrowej Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie oraz Medal dla Pani Anny Asyngier-Kozieł za wieloletnią działalność dydaktyczno - wychowawczą służącą rozbudzaniu aktywności twórczej kolejnych pokoleń Lublinian.

Goście wydarzenia mieli okazję zapoznania się ze zdjęciami archiwalnymi byłych uczestników zajęć "Stąd wiodła droga w przyszłość..." oraz mogli także podziwiać wystawę zdjęć współczesnych obecnych uczestników Pracowni "Na Starówce są ulice - wspomnienia". Obie wystawy ukazywały piękno zabytkowej i wielowiekowej Starówki zaprezentowanej w różnych technikach fotograficznych. Uczestnicy wernisażu otrzymali katalog dokumentujący dorobek Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej, mieli również okazję złożyć pamiątkowy wpis do kroniki MDK "Pod Akacją".

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez: Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza. Patronat medialny objęli: TVP Lublin, Radio Lublin, Radio Centrum, Kurier Lubelski, LAJF Magazyn lubelski.

patronaty honorowe

160205 jubil asyng patronaty medialne