23 października 2015r. w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" przy ul. Grodzkiej 11 odbył się wernisaż Jubileuszowej Wystawy Lalek i Scenografii Teatralnej z okazji 30-lecia działalności Teatru "Supełki" prowadzonego przez Panią Joannę Franaszczuk-Nowak, zasłużoną nauczycielkę w naszej Placówce. Wystawa została urządzona w galeriach "Pod Akacją" i "Na Poddaszu".

Podczas Jubileuszowej Uroczystości można było również wysłuchać piosenek z dotychczasowych spektakli, poznać uczestników i instruktorów oraz doświadczyć wielu innych niezapomnianych wrażeń.

Przedsięwzięcie objęli patronatem honorowym: Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Pan Michał Karapuda - dyrektor Wydziału Kultury oraz Pani Beata Jasińska - inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, a także Pani Joanna Kulikowska - dyrektor wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Z okazji Jubileuszu Goście przekazali na ręce Pani Dyrektor MDK Anny Kopcińskiej okolicznościowe listy gratulacyjne. Pani Joanna Franaszczuk-Nowak została uhonorowana za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury nagrodą Prezydenta Miasta Lublin.

Jubileusz Teatru "Supełki" został objęty patronatem medialnym: TELEWIZJI LUBLIN, RADIA LUBLIN, RADIA eR, KURIERA LUBELSKIEGO i NOWEGO TYGODNIA.