zostań w domu i zainspiruj się

b_0_165_16777215_00_images_wydarzenia_1606014-nockultury-intro.jpg

Podczas NOCY KULTURY budynek MDK będzie otwarty w godzinach 18:00-22:00; zaplanowaliśmy dla Was (UWAGA - są zmiany w programie):

19:00-22:00 – Galeria "Na Poddaszu" - wystawa rysunku pt. "Czekając na..." autorstwa Agnieszki Rzążewskiej, uczestniczki Pracowni malarstwa i rysunku
19:00-22:00 – "Stąpając lekko po marzeń krainie" – wystawa prac uczestników Pracowni fotografii
19:00-22:00 – "Wydarzenia Kulturalne w Lublinie" – wystawa prac uczestników Pracowni fotografii tradycyjnej i cyfrowej
18:00-19:00 – "Królewna na ziarnku grochu" – spektakl Teatru Supełki
19:00-20:00 – "Nuda" – spektakl Teatru Drugie Piętro
21:00-22:00 - "Escape" - spektakl Teatru PANOPTICUM
a także 19:00-19:30 - Zespół tańca współczesnego "Arabeska" pod kierunkiem Agnieszki Kępki wystąpi na Moście Kultury na ul. Zamojskiej.

Stąpając lekko po marzeń krainie "Stąpając lekko po marzeń krainie" - do magicznej krainy fotografii zapraszają autorki: Majka, Oliwia, Ewa, Ida, Weronika i Magda z Pracowni fotografii MDK "Pod Akacją" pod kierunkiem Anny Borowskiej.  Wystawę "Stąpając lekko po marzeń krainie" można oglądać w patio i w korytarzu na parterze MDK w godz od 19.00 do 21.00.
Zapraszamy również do Kawiarni Literackiej "Między słowami" (ul. Rybna 4), gdzie o godz. 21.00 odbędzie się otwarcie wystawy zdjęć Olgi Chodorowskiej pt. "Onirycznie".

- "Wydarzenia kulturalne w Lublinie” - wystawa fotograficzna uczestników Pracownia fotografii tradycyjnej i cyfrowej Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie pod kierunkiem Anny Asyngier-Kozieł w Galerii "Pod Akacją" na parterze. Tematem prezentowanych zdjęć są różne wydarzenia kulturalne, które odbywały się na przełomie ostatnich lat w Lublinie. Autorzy prac fotograficznych chcą przypomnieć o nich mieszkańcom. Młodzi fotografowie poprzez własne zdjęcia przybliżą innym wybrane wydarzenia kulturalne, które integrują społeczność lokalną Lublina oraz świadczą o mnogości zainteresowań i pasji mieszkańców Lubelszczyzny w różnych dziedzinach nauki, pracy, zabawy i sztuki. Poprzez wykonanie zdjęć o takiej tematyce pragną zachęcić odbiorców do aktywnego włączenia się w życie kulturalne miasta i wspólnego tworzenia historii kultury regionalnej.

Czekając na... Wystawa rysunku pt. "Czekając na..." autorstwa Agnieszki Rzążewskiej, uczestniczki Pracowni malarstwa i rysunku MDK "Pod Akacją " w Lublinie pod kierunkiem Iwonny Jedlińskiej w Galerii "Na Poddaszu"

Godz. 18.00

Teatr Supełki MDK "Pod Akacją" - "Królewna na ziarnku grochu" - reż. Joanna Franaszczuk- Nowak, muzyka i przygotowanie wokalne Mikołaj Giszczak. Czas: 25 min.

Godz. 19.00

Teatr Drugie Piętro MDK "Pod Akacją" - "Nuda" - scenariusz Grzegorz Sławiński, reż. Joanna Franaszczuk-Nowak, muzyka i przygotowanie wokalne Piotr Tesarowicz. Spektakl o pragnieniu awansu społecznego, braku pomysłów na życie i tęsknocie za miejskim blichtrem. Przeznaczony dla młodzieży. Czas: 30 min.

Godz. 21.00

Teatr PANOPTICUM MDK "Pod Akacją" - spektakl pt "Escape"- reżyseria: Mieczysław Wojtas, muzyka Piotr Tesarowicz. Czas: 35 min. Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki na spektakl do odebrania w MDK "Pod Akacją" w Lublinie od 31 maja 2016r. w sali nr 32 na II piętrze, w godzinach 13:00- 16:00.

Zapraszamy!

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu