b_0_165_16777215_00_images_2015-2016_160518-inscenizacje_inscenizacje2016-intro.jpg

W dniach 18 i 19 maja 2016r. w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie odbywał się Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych "Inscenizacje 2016" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Jury w składzie:
- Mieczysław Wojtas – reżyser, pedagog, założyciel Teatru Panopticum w Młodzieżowym Domu Kultury MDK "Pod Akacją" w Lublinie
- Janusz Bator – muzyk, kompozytor
- Renata Adamczewska – sekretarz, Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie

po uważnym obejrzeniu w dniach 18 i 19 maja 2016 r. 20 przedstawień teatralnych ze szkół podstawowych i placówek wychowania pozaszkolnego województwa lubelskiego postanowiło przyznać Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty Teatrowi Tańca AURUM Dzielnicowego Domu Kultury SM "Czechów" w Lublinie za pełną teatralnej urody, wirtuozerii i humoru baśń o "Muchach króla Apsika" opowiedzianą językiem tańca i ruchu z trafnie dobraną warstwą muzyczno-dźwiękową, w reżyserii, choreografii i opracowaniu muzycznym Renaty Pyszniak.

Komisja przyznała również dwie nagrody równorzędne:
- Grupie teatralnej DEDEKA Dzielnicowego Domu Kultury "Węglin" w Lublinie za kulturę słowa oraz oryginalny przekład na język teatru i interpretację popularnego utworu J. Tuwima „Ptasie radio” w reżyserii Bogusława Byrskiego i Wioletty Tomicy
- Teatrowi MARIONETKA Szkoły Podstawowej w Palikijach za ukazanie problemu mądrego korzystania z czasu i zastosowanie pomysłowych środków wyrazu scenicznego w spektaklu "Wyspa czasu" w reżyserii Renaty Walczak.

Wyróżnienia otrzymało osiem grup teatralnych - szczegółowe wyniki

Więcej zdjęć [fot. Edyta Madej]

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu