b_0_165_16777215_00_images_2015-2016_160421-prezentacje_160420-prezentacje-intro2.jpg

W dniach 20-21 kwietnia 2016r. w MDK "Pod Akacją" odbywały się XXXIX Wojewódzkie Prezentacje Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Finał - prezentacja zwycięskiego spektaklu, podsumowanie i wręczenie nagród - odbył się 22 kwietnia.

W Jury zasiadali: Mieczysław Wojtas, reżyser, pedagog, założyciel Teatru "Panopticum" w MDK "Pod Akacją" w Lublinie oraz Janusz Bator - muzyk, kompozytor. Sekretarzem była Renata Adamczewska z MDK "Pod Akacją" w Lublinie. W takim składzie jurorzy postanowili przyznać tegoroczny Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty - główną nagrodę Prezentacji - Teatrowi NOTOCO (grupa licealna) Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku za wrażliwość w dostrzeganiu problemów młodzieży trudnej i odrzuconej przez środowisko oraz zastosowanie trafnych środków wyrazu scenicznego i sprawność w operowaniu słowem w autorskim spektaklu "Błąd" w reżyserii Moniki Nitkiewicz, scenariusz Monika Nitkiewicz, Ewa Sakłak.

Jury przyznało też cztery równorzędne nagrody, wyróznienia i wyróżnienia indywidualne.

Pełny protokół

Zdjęcia [fot. Edyta Madej]

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu