Aleksandra Brzeźniak

15 marca w Muzeum Lubelskim na Zamku w Galerii Malarstwa Polskiego o godzinie 16.00 odbył się Koncert Laureatów XVI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza. Podczas Koncertu wystąpiło 11 recytatorów, którzy walczyli o przyznanie głównych nagród: Papierowej Korony, Złotej Strofy i Nagrody Publiczności.

Jury w składzie:
- Maja Komorowska (przewodnicząca jury) – aktorka, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie,
- Zbigniew Fronczek – prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich – Oddział w Lublinie,
- Dorota Lesiak – instruktorka recytacji, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie,
- Mateusz Nowak – aktor - monodramista, recytator, instruktor kultury żywego słowa, przyznało:

- Nagrodę Papierowej Korony, za interpretację wiersza Józefa Czechowicza "Knajpa" – Kamilowi Oleksemu z I LO w Białymstoku, naucz. Aneta Kaliściak,
- Nagrodę Złotej Strofy, za interpretację wiersza Jana Kasprowicza "Przeprosiny Boga" – Marcie Tchórzewskiej z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, naucz. Urszula Sobczak.

Zostały także przyznane wyróżnienia dla:
- Klaudii Trybusińskiej z Miejskiego Domu Kultury w Żyrardowie za interpretację wiersza Jana Kasprowicza "O szklanej górze", naucz. Ewa Szklarska,
- Igorowi Makarewiczowi z Gimnazjum nr 6 w Lublinie za interpretację wiersza Jana Kasprowicza "Odi profanum volgus", naucz. Elżbieta Surtel,
- Karolinie Klimkowicz, reprezentującej Studio Muzyki Rozrywkowej i Jazzu J’Sound w Lublinie, za interpretację wiersza Józefa Czechowicza "Pierwszy śnieg" (muzyka: Karolina Klimowicz), naucz. Sylwia Piotrowska.

Nagrodę Publiczności otrzymała Karolina Klimkowicz, reprezentująca Studio Muzyki Rozrywkowej i Jazzu J’Sound w Lublinie, za interpretację wiersza Józefa Czechowicza "Pierwszy śnieg" (muzyka: Karolina Klimowicz), naucz. Sylwia Piotrowska.

Koncert Laureatów uświetnił występ Teatru "Panopticum" z MDK "Pod Akacją" w Lublinie prezentując fragmenty spektaklu "Obywatel S" w reżyserii Mieczysława Wojtasa. Muzykę skomponował i przygotował wokalnie aktorów Piotr Tesarowicz.

Odbyło się również uroczyste zakończenie XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Jana Kasprowicza". Podczas Koncertu Laureatów wręczono nagrody, dyplomy i podziękowania młodym recytatorom i plastykom oraz otwarto pokonkursową wystawę prac plastycznych - nagrodzonych - na Zamku Lubelskim, wyróżnionych i zakwalifikowanych do wystawy - w galeriach Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie przy ul. Grodzkiej 11.

Organizatorzy:
- Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie,
- Kuratorium Oświaty w Lublinie,
- Muzeum Lubelskie Oddział Literacki im. Józefa Czechowicza w Lublinie,
- Stowarzyszenie Pisarzy Polskich - Oddział Lubelski.

Fundatorzy nagród i sponsorzy:
- Rada Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie,
- Muzeum Lubelskie w Lublinie,
- FH "Kodi" Spółka Jawna ? Hurtownia Art. Szkolnych, Biurowych i Papierniczych.

Zdjęcia

Protokół z Eliminacji Ogólnopolskich Konkursu Recytatorskiego Im. Józefa Czechowicza

Protokół z Koncertu Laureatów

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu