Letnie Warsztaty Artystyczne 2019

Moje Boże Narodzenie

17 grudnia 2015r. w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" odbyło się uroczyste podsumowanie XXIV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego "Moje Boże Narodzenie" oraz otwarcie wystawy pokonkursowej.

Pani Małgorzata Basińska - przewodnicząca komisji, doradca ds. plastyki i wiedzy o kulturze Urzędu Miasta Lublin, pogratulowała laureatom wysokiego poziomu artystycznego prac zaprezentowanych na wystawie.

W części artystycznej w repertuarze kolędowym wystąpił zespół gitarowy "Milonga" oraz wokalista Leon Szymczyk ze Studia Piosenki "Akacja". Oskar Rybaczek z Teatru "Panopticum" przeczytał dwa z nagodzonych tekstów poetyckich.

Po odczytaniu Ewangelii ks. Piotr Goliszek, zastępca dyrektora Wydziału ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie, poświęcił opłatek, którym dzielili się wszyscy uczestnicy spotkania, składając sobie świąteczne życzenia.

Pani Urszula Gralewska, reprezentująca patrona konkursu - Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz p. Anna Kopcińska, dyrektor MDK "Pod Akacją" wręczyły laureatom dyplomy, nagrody, wyróżnienia, kalendarze i podziękowania dla nauczycieli. Fundatorem nagród był Lubelski Kurator Oświaty i Kuria Metropolitalna w Lublinie.

Patronat medialny nad konkursem objęło Radio Er oraz Tygodnik Katolicki "Niedziela Lubelska". Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”, współorganizatorem - Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Wyniki części plastycznej

Wyniki części literackiej