GRAFIKA 2015

XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Grafika 2015" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty został rozstrzygnięty. Serdecznie dziękujemy za udział w Konkursie i gratulujemy wszystkim młodym artystom, w szczególności laureatom i wyróżnionym:

Uroczyste podsumowanie Konkursu:

20 listopada 2015 r. (piątek)
- godz. 17.00 - uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów, wernisaż wystawy "GRAFIKA 2015”, Galeria „Na Poddaszu” (MDK "Pod Akacją" w Lublinie, ul. Grodzka 11)

21 listopada 2015 r. (sobota)
- godz. 10.00-15.00 - Warsztaty dla nauczycieli i laureatów pracowni SERIGRAFII w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, al. Kraśnicka 2b)
- wyjazd uczestników z Lublina.

20 listopada 2015r. w Galerii "Na Poddaszu" w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie odbył się Finał XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Grafika 2015" połączony z wystawą pokonkursową, pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

Uroczystość otworzył zespół "Milonga" z pracowni muzycznej Piotra Tesarowicza z MDK "Pod Akacją" oraz Natalia Niderla, zdobywczyni "Złotego Kasztana" w Wojewódzkim Konkursie Piosenki "Jesienne Nutki 2015" w kategorii gimnazjów ze Studia Piosenki MDK pod kierunkiem Ewy Małeckiej.
Następnie Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie Pani Anna Kopcińska przywitała wszystkich zgromadzonych.
Odczytanie werdyktu oraz podsumowanie pod względem merytorycznym poziomu nadesłanych prac przedstawiła przewodnicząca Jury Małgorzata Basińska – doradca metodyczny plastyki i wiedzy o kulturze Urzędu Miasta Lublin.
Nagrody i wyróżnienia oraz kalendarze z pracami laureatów zostały wręczone przez Panią Joannę Kulikowską, dyrektor wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Lublinie.

21 listopada br. w pracowni rzeźby w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie Pan Radosław Skóra przeprowadził warsztaty dla laureatów i nauczycieli.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Laureatom oraz ich Nauczycielom, dziękujemy za liczny udział w konkursie i zapraszamy do udziału w jego kolejnej edycji za rok!

Zdjęcia [Fot. Edyta Madej]

Komentarze są wyłączone dla tego artykułu

rekrutacja20 21 banner 720x250

Jan Paweł II - QUIZ